1. nesil fakir

quares
doğuştan gelen ünvanım tescillendi. ilahi adalet.

eyyyy sözlük ahalisi unutmayın ki göklerden gelen bir karar vardır!

not:artık fakirliğim de tescillendi, diyorum ki bana bi yardım kampanyası mı başlatsak? deniz yeneri derneği adı altında.keskin nisanci
Sanırım bir insanın interaktif bir söZlükte alabileceği en berbat statü bu olsa gerek. Yani birinin yazısını beğenmeyip eksilemek olabilecek bir şey de bir de gidip seri eksilemek tam bir boş beleş insan işi. Gerek yok böyle şeylere, her yazı kendi özelinde değerlendirilmeli.
mia
sanırım bir insanın interaktif bir sözlükte alabileceği en berbat statü bu olmasa gerek. yani birinin peşpeşe yazdığı yazıları beğenmeyip eksilemekteki yanlışı nedir? ha bu davranış art niyet dahilinde yapılıyorsa bilemem lakin cidden başıboş yazarlar başıboş yazılarıyla bu ortamda var oldukça işbu davranış kaçınılmaz olacaktır, o da bu tabakaya aşağı istikametide kayan yazarların popülasyonunu da arttıracaktır.
monster degree
Eksileme eylemini eksi butonuna basar gibi değil de tetiğe basar gibi yaptıkları yönetimce anlaşılan 1. nesil yazarlara verilen unvan.

Bu unvan taşındığı sürece giri oylama hakkından mahrum kalınır, bu mahrumiyetin süresi ise seri eksileme defasına göre değişir. Detaylar zengin sözlük manifestosunda.

Bir hak ediş değil tam bir maruz kalış.
kozmos
Sadece anlık şekilde, sinir olunan yazar girdilerine karşı seri eksi verilmesi olarak değerlendirilip düşünülmüş sıfat.

Şu anki sıfatım.

Tutarsızlık a- eksilemek istediğim girdileri okuyup zamanım olmayıp sonra eksilerim diyip kenara bırakıp zamanım olunca toptan eksilemiş olabilirim. O girdinin üstünden yıllar geçmiş olsa da. Hak bu, değil mi?

Tutarsızlık b- artı oy almak yazmaya teşvik ediyor da, eksi oy almak neden “nerde hata yaptım” düşüncesine teşvik etmiyor eksi oy alan kişiyi ve eksi oy veren cezalandırılıyor. Eksi farklı yazarlara ait girdilere vermiş olabiliriz.

Tutarsızlık c- fakir sıfatına düşürülen yazarın oy verme yetkisi bir süre elinden alınıyor. Artı oy vermek dışında pek seçenek bırakılmadığına işaret bu. Zira “seri” eksi işinin de, atıyorum 50 girdinin 5 dk içinde eksilenmesi bazen 1 ayda biriktirilen “sonra eksi veririm” denilen farklı yazarlara ait girdiler olması sebebince “seri” olmasının anlamı kayboluyor. O ana ait bir eylem olsa da o anlık bir karar değil. Sürece değil, sonuca odaklı bir sistem yani.

Eski Ar-ge yeni fakir olarak görüşlerim bunlar. fakir yerine fucker olsaydı daha sevinirdim tabi.
belgarion
fatih istanbul'u kuşattığında bizans uleması meleklerin cinsiyetini tartışıyordu.

bu tür hareketler bana nedense bu olayı anımsatıyor.

sözlüğü çok pırkalamayın la. elinizde kalacak.
avni
görüş bildrme geleneğini kısıtladığı için teorik olarak da pratik olarak da insan doğasına aykırı zengin sözlük sıfatı. zira oylama yoluyla pozitif görüş bildirmek kadar negatif görüş bildirmek de insanların hakkı. varsın negatif oylanan insanlar negatif oy verenlere ibne vesaire desin.
"ib sensin ne de sana girsin" diyebilecek kadar zekidir buraya yazar olmuş bireyler. değilse zaten iplenmez.
kozmos
Ulan bilseydim bunu nick alırdım kendime. Ciddiyim bak yapardım, hatta dur lan, değişsem mi nickimi?
Tanım; sık eksi oy veren yazarlara verilen ve sanırım hep içinde olacağım ketegöridir.