1000kitap

blackandwhitememories
Kitaplarla alakalı bir sosyal ağdır.

Biraz sosyal medya araçlarından faydalanıp içeriği tamamen kitaplar üzerine kurulu bir site olarak tasarlanmış. Oldukça hoş bir site, yeni mecralar keşfetmekle beraber okuduğunuz, okuyacağınız kitapları da kaydetme imkanı sağlıyorsunuz.

Neden 1000 kitap mevzusuysa; "25 yaşındaki bir bireyin 40 sene boyunca, ortalama iki haftada bir 1 kitap okusa 1000 kitap okur. sitenin amacı da herkese 1000 kitap okutmak." olarak açıkladıkları durumdur.

Düzenleme: sitenin linkini vermeyi unutmuşum. Buyrun 1000kitap

Ek olarak biraz önce yaptıkları açıklamaya göre "aşırı yoğunluktan dolayı sunucumuz çökmüştür. herhangi bir veri kaybımız yok ve şu anda yeni sunucuya taşınıyoruz. sunucu şirketini değiştirdik. umarız bu tür sıkıntıları bir daha yaşamayız."
mechul amca
kitaplardan alıntılar paylaşılan ve bundan dolayı da sözlük ortamına benzettiğim hoş bir site. çok güzel bir fikir. kitap severler için ve kitaba ilgili olanlar için. hiç okumayanlar için de kitapları sevdirecek türden bir site.
ruhunusatanzengin
çok değerli bir online kitap arşiv sitesi. Okuduğunuz kitapları arşivleyip listeleyebiliyorsunuz. Kitap değerlendirmeleri, yorumlar, yazar listeleri, okuma günlüğü. Kesinlikle çok başarılı bir site.