14 mayıs 2018 akp iyi parti seçmen kavgası

hunyadi


saygılı ve sevimli aynı zamanda cahillik kokan bir seçmen kavgası olmuştur. tartışma da diyebiliriz aslında. videonun ilerleyen dakikalarında insanların toplanması ve akpli olan dayıya herkesin yüklenmesi insanların artık mevcut iktidardan bıktığının en büyük göstergesi. muhalif kesimden söylenen mantıklı argümanlara ve sorulara dahi akpli dayı mantıklı cevap veremiyor. bu videoyu -40 yaş altı kime izletirseniz izletin muhalif tarafta söylenen her şeye katılır. katılmayanlar da bu 70 yaşındaki dayı gibi kalın kafalı olanlardır, çocukken beyinleri yıkanmıştır.

bu ülkeye dair umudumu tazelemiş bir seçmen kavgası olmuştur. ayrıca dışardan baksam tipi muhafazakar islamcıya benzeyen dayıların, abilerin artık erdoğan'ı istememesi de bir ilginç. bu tarz röportajlar ( kürtaj da olabilir ) ortaya çıktıkça seçmenin eğilimi nereye doğru olacak belli olur zaman içinde.
keskin nisanci
bilenler bilir ben oldum olası siyaset konuşmayı severim ve herkesle de konuşurum. hiçbir zaman da siyasi görüşümü saklama gereği duymadım, fislenmek gibi bir kaygı gütmedim ama son zamanlarda konuşma sırasında tayyip diyen akpliler ile siyaset konuşmamaya gayret ediyorum. çünkü fark ettim ki ne söylersen söyle kendini yorduğunla kalıyorsun, karşıdakini zerre inandiramiyorsun. adam veya kadın tayyip güçlü o yüzden bize kimse saldırmıyor, tayyip giderse bütün dünya bize saldıracak tezine inanıyor. böyle düşünen birine bir şey anlatamazsınız.
hubel
şu videoyu ve seçimlerle ilgili halka soru sorulan röportaj videolarını izliyorum bir kaç saattir. parti fark etmeksizin tüm seçmenler niye oy verdiğini bilmiyor. kimi atadan chp liyim, dersimliyim diyerek chp ye oy atacağını belirtiyor. kimi başka lider mi var diyerek erdoğan'ı destekliyor. kimisi de niye x partisini destekliyorsun sorusuna hiç bir cevap veremiyor alık alık spikere bakıyor.

yani sanıldığı gibi sadece iktidar seçmeninde bir kafa karışıklığı veya cahillik mevcut değil. ülke seçmeninin büyük bir kısmı cehalete batmış durumda. ve bunlar, biz gençlerin geleceğini karartıyor.

neden x partisine oy vereceksin sorusuna bir gerekçe sunamayan insanlar mı belirleyecek bu ülkenin geleceğini ?

artık demokrasi zırvalığını bir kenara bırakmanın zamanı geldi. oy kullanma hakkı herkese verilmemeli. bireylerin siyaset, mantık, genel kültür seviyesini ölçecek bir teste girip o teste göre oy kullanma hakkına sahip olup olmamalarının belirlenmesi lazım. araba kullanmak için nasıl testlere giriliyorsa, ülkenin geleceği gibi çok önemli bir sorun için de aklı selim kişilerin oy hakkına sahip olması elzemdir.