14 mayıs 2018 akp iyi parti seçmen kavgası

hubel
şu videoyu ve seçimlerle ilgili halka soru sorulan röportaj videolarını izliyorum bir kaç saattir. parti fark etmeksizin tüm seçmenler niye oy verdiğini bilmiyor. kimi atadan chp liyim, dersimliyim diyerek chp ye oy atacağını belirtiyor. kimi başka lider mi var diyerek erdoğan'ı destekliyor. kimisi de niye x partisini destekliyorsun sorusuna hiç bir cevap veremiyor alık alık spikere bakıyor.

yani sanıldığı gibi sadece iktidar seçmeninde bir kafa karışıklığı veya cahillik mevcut değil. ülke seçmeninin büyük bir kısmı cehalete batmış durumda. ve bunlar, biz gençlerin geleceğini karartıyor.

neden x partisine oy vereceksin sorusuna bir gerekçe sunamayan insanlar mı belirleyecek bu ülkenin geleceğini ?

artık demokrasi zırvalığını bir kenara bırakmanın zamanı geldi. oy kullanma hakkı herkese verilmemeli. bireylerin siyaset, mantık, genel kültür seviyesini ölçecek bir teste girip o teste göre oy kullanma hakkına sahip olup olmamalarının belirlenmesi lazım. araba kullanmak için nasıl testlere giriliyorsa, ülkenin geleceği gibi çok önemli bir sorun için de aklı selim kişilerin oy hakkına sahip olması elzemdir.
bu başlıktaki tüm entryleri gör