19 temmuz 2019 yavuz oğhan ismail saymaz akif beki'nin işten çıkartılması

esdemirei
18 Temmuz 2019 BideBunu İzle Ahmet Davutoğlu Canlı Yayını röportaj yapan Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki'nin Sputnik Türkiye bünyesindeki RS FM'deki Söylemesi Bizden'deki programlarına son verilmesi ve işten çıkartılması olayıdır.


zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen olayla ilgili Yavuz Oğhan Twitter hesabı üzerinden attığı tweet'teTürkiye'de hiçbir iyi iş cezasız kalmaz. Dün (18 Temmuz 2019) Ahmet Davutoğlu ile mülakat yaptık. Bugün programlarımız bitti. Üstelik yayını kendi YouTube kanalımız üzerinden yaptığımız hâlde BideBunu Dinle'le Akif Beki ve İsmail Saymaz'la yaptığımız Söylemesi Bizden artık RS FM'de değil” ifadelerini kullandı.


zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen olayla ilgili İsmail Saymaz resmi Twitter hesabı üzerinden attığı tweet'teSETA raporunun 'gereği' yapıldı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile söyleşi yaptığımız için RS FM, Yavuz Oğhan ve Akif Beki ile birlikte hazırladığımız 'Söylemesi Bizden' programını sonlandırdı” ifadelerini kullandı.


zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen olayla ilgili Akif Beki Twitter hesabı üzerinden attığı tweet'te “Ben 'SETA raporu' diyeyim, gerisini siz anlayın. Bu kaçıncı tur, biz kovulmaktan sıkıldık hedef gösterenler kovdurmaktan sıkılmadı” ifadelerini kullandı.


zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen olayla ilgili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi Twitter hesabı üzerinden attığı tweet'te “Dün (18 Temmuz 2019) benimle mülakat gerçekleştiren üç basın mensubu Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz'ın programlarına son verilmesinden büyük üzüntü duydum. Kendileri sadece gazetecilik yaptılar. Bu kararın hiçbir izahı yok. Her kapıyı kapatsalar da biz yeni kapı açacak, susmayacağız” ifadelerini kullandı.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen olayın ardından Zafer Arapkirli resmi Twitter hesabı üzerinden attığı tweet'te “RS FM'le buraya kadarmış. 3 yılı aşkın bir süredir her sabah 07.00-09.00 arası sizlerle SEYR-İ SABAH eylediğimiz RS FM'le yollarımızın ayrıldığını, ben de duyurmak isterim. Özgürce, onuru ile gazetecilik-yayıncılık yapmak isteyene yer mi yok, mekân mı yok? Görüşürüz” ifadelerini kullandı.