24 haziran 2019 cafer uzunkaya'nın tweet'i

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya'nın resmi Twitter hesabı üzerinden 24 Haziran 2019 tarihinde attığı, ancak daha sonra tepkiler yüzünden sildiği tweet'tir. Tweet'in tam hâli şu şekildedir: “İçimizdeki beyinsizler yüzünden sen bizleri helak etme Allah'ım. Hak ve hakikat namına, aziz milletim ve ülkem için ihlasla çalışanlar her daim kazanmakta. Riyakâr mütekebbirlerse (kibirlilerse) hiç kazanmadı ki. Artık başarısızlıkların müsebbipleriyle (sebepleriyle) çözüm ve çıkış yolları konuşulmasın.”
esdemirei

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen tweet'le ilgili sosyal medyada tepkiler çekilmesi üzerine İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya “Değerli dostlarım, 6 yıldır bu sayfayı takip eden dostlar bilirler ki, bugün olduğu gibi bundan önce de ayet ve hadis mealleriyle birlikte kendi özgün fikirlerimi buradan paylaşmaktayım. (1) A'râf Suresinin 155'inci ayetinin mealini de içeren paylaşımımın gündelik siyasi polemiklere alet edilmek istendiğini üzüntüyle izlemekteyim. Bu tür gereksiz tartışmalara mahal vermemek adına tweet'imi kaldırmış bulunmaktayım (2)” ifadelerini kullandı.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto
interaktif sözlük ekşi sözlük'te 24 Haziran 2019 tarihinde açılan İŞKUR Genel Müdürü'nün Attığı Tweet adlı başlığa ic mania takma adlı bir yazarın girdiği entry bahsi geçen tweet'i atan Cafer Uzunkaya'nın isteği üzerine Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği'nin 1 Temmuz 2019 tarih ve 2019/4971 değişik iş kararı uyarınca silinmesiyle sözde fikir hürriyetimizi bir kere daha görmüş olduk.