24 mart 2019 akp yenikapı mitingi

turuncu gemi
tansu çiller'in temsili beyaz torosla katıldığı mitingtir. mehmet ağar'ın kabadayı kabadayı dolaştığı mitingtir. 2016'daki mitinge katılan kılıçdaroğlu bu defa gelmemiştir fakat ataleti oradadır.

buradan sayın cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. bakın biliyormusunuz ki, siz benim her şeye rağmen saygı duyduğum tek akp'lisiniz. yanlış anlaşılmasın, diğer akp'lilere saygısızlık falan da ettiğim yok. sadece annem de dahil en yakın akp'li akrabalarıma bile tahamül edemiyorum. toplumun bugün büyük bölümü bu halde. ve bu bir toplumsal faciadır. toplumu bu uçurumdan yine sadece sizin liderliğiniz çıkartabilir. fakat sayın cumhurbaşkanım 80'ler bu ülkede artık sönmüştür. 90'lar, hem siyaseten, hem zihniyeten yenilmiş iflas etmiştir. hatta bu kişileri barcelona'nın, real madrid'i 5-0 yendiği maçtaki gibi rezilce mağlup eden sizin şahsınızdır. şahsınıza ve ellerinize sağlıktır.
yıllarca chp, 1930'lar hayali yaratarak halka karşı kendini rezil ve mağlup etti. biz sosyalistler, 19. yüz yıl hülyları ve romantizmi içinde her şeyi ıskaladık. sizin de, 90'lara dönüşle kazanabileceğiniz hiç bir şey yoktur. halkı da bu yolla tekrar kurtuluşa taşıyamacağınızın sizin de farkında olduğunuzu düşünüyorum.
bir de, ibrahim kalın'ı kovun yerine beni alın. tazminatı çok tutuyorsa benim maaşımdan bir miktar kesebilirsiniz