27 temmuz 2019 suriyelilerin mitingi

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Düzensiz göçle mücadele etmek amacıyla İçişileri Bakanlığı tarafından İstanbul'da kaydı olmayıp diğer illerde kaydı olan Suriyelilerin 20 Ağustos 2019 tarihine kadar bu illere dönmesini, dönmemesi hâlinde gerekli müdahelelerin yapılacağı söylenmesi üzerine Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği, Mülteci Hakları Derneği, İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, Hukukçular Derneği iş birliğiyle 27 Temmuz 2019 tarihinde saat 17:00'da İstanbul'un Fatih ilçesindeki Saraçhane Parkı'nda yapılacak olan mitingdir.
miyesmikcih
bizim özgürlük havarisi sol fraksiyonlarimiz sokaklara dökülür ve " benim suriyelime dokunma" nidalarıyla sokaklara fırlar, güvenlik guüçerl bunlari ülkücülere bir olup bir güzel döverler. arada bir iki suriyeli de bu dayaktan nasibini alır.
bizimkiler her gördüğü hıyara tuzluk kapıp koşmaya hevesli.
ezilen halkları biz kurtaracağız. yahu bunlar mı ezik?

hükumetin tezgahına gelmeyin. boğulmakta olan istanbulu rahatlatma politikası , istanbul'dan sürüp bursa ve izmire dağıtma siyaseti.
süleyman soylu suriye'ye gönderiyorum demiyor, ikamet ettikleri illere diyor.kacak mülteciler de böylelikle kayıt altına alınıp kimlik sahibi olacaklar.
ne diyordu faşist ilham gencer'in sabık eşi:
bir başkadır benim memleketim.
hamlet
Suriyelilerin öldürülmesi gerektiğini düşünen tek kişiyim sanırım. Bir de miting yapıyorlarmış valla helal olsun...

Savaştan kaçan haindir amk, gebertelim hepsini. Kafalarını kesip, kazıklarala suriye sınırına dikelim.
bouii
Tam ciddili yazacağım bir gülme geliyor. Hayır, cidden şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik durumu ile karşı karşıyayız.

Sen dağdan gelip sürekli bağdakileri rahatsız et, üstüne kafana göre şehir şehir zincirinden kopmuş it gibi gez sonra birileri ne oluyoruz deyince mağduru oyna. Yemin ederim kocaman bir şakanın içinde yaşıyoruz. Madem bu kadar hakkının peşindeydin ülkeni bırakıp kaçmak yerine, orda topla tüfekle hakkını arasaydın da bizler de sizlere maruz kalmak zorunda kalmasaydık. Ülke olarak yeterince sorunumuz yokmuş gibi üstüne bunlarla uğraşıyoruz.
turuncu gemi
ülkemizde yaşayan kimseye zararı olmayan mazlum bir halkın hak arama eylemidir. suç istatisliklerinden de görebilirisiniz ki bizim bu insanlara karşı giriştiğimiz suç oranı, onların bize olan girişimlerinden kat be kat fazladır.

ülkemizdeki suriyeli'lerin yararlandığı hiç bir sosyal hak için bizim cebimizden de bir kuruş çıkmamaktadır. bu insanları her yerde ucuz iş gücü olarak sömürüyorsak, her yerde görmeye de alışacağız.
mitinglerine sunay akın'ın çok eski bir şiiriyle dayanışmamı sunuyorum.

Kabuğunu koparmadan
ne bir elmayı soyabildim
ne de iyileştirebildim bir yaramı
ama karşıma çıkınca
kızmadım hiç elma kurduna
bendim çünkü bıçağı saplayan
onun yurduna