30 yaşında evi eşi arabası çocuğu olan insan

turuncu gemi
30'u 5 geçtim, evim var mı? arkadaş her ay ali sami alkış'ın bıyıkları büyüklüğünde bir kira ödüyorsam evim var demektir. hem ben göreceğim krizin ilerliyen günlerinde bütün yatırımını emlak almaya sevk eden küçük burjuva dostlarımın zavallı ahvalini. onler aldıkları emlakların 2 sene içinde dört katı değer kazanacağını düşünürken, artık emlak balonu, şemsiyesi ağızlarında mı açılacak, hevesleri kursaklarında mı patlayacak göreceğiz. neyse başımızı sokacak bir yuvamız var çok şükür. hem ben mülkiyet kavramına köklü ve kökten olarak karşıyım. mülkiyet hırsızlıktır.
özetle evim yok.

biz de zamanında çok sevdik sevildik. gençtik falan. güzel günler yaşadık, yaşattık. belki de gerektiği kadar kendimizi anlatamadık o güzel insanlara, yahut biz anlamak istemedik. genciz daha yahu, eşimiz olacak günler de gelir. hem bak ne diyor büyük vatan şairi nazım;
en güzel deniz:

en güzel çocuk:
henüz büyümedi.
en güzel günlerimiz:
henüz yaşamadıklarımız.
ve sana söylemek istediğim en güzel söz:
henüz söylememiş olduğum sözdür..''

özetle eşim yok.

araba mevzusuna gelirsek, külüstür bir şeyler var. uzun zamandır tek cinsel aktivetem de zaten pompacı arkadaşlarla oluyor. bu zevkin bedeli dolar yükseldikçe yükseliyor, ama zaten son aylarda hepimize giren çıkanın haddi hesabı belli değil. bir pompacı keyfim var, ona da karışmayın. gerçi kağıt ithalatından dolayı, peçetelere de epey zam geldi. neyse peçete konusu nereden açıldı onu ben de anlamadım.


çocukları severim. ama her yaş ve cinsiyet mensubu yeğenlerim var. onların sevgisi yetiyor şimdilik.
özetle çocuğum yok.
rene
Gençler aslında bu işler eskisi kadar zor değil artık EV olayı sabit uzun süreli bir işiniz var mı ona bakıyor. Şu anda emlak sektörü ağlıyor, fiyatlar çok indi daire ve apartlarda. Herhangi bir modern tefeci bankaya gidip ipotekli kredi çekip evi alabiliyorsunuz. Kira öder gibi mi ödersiniz zorlanır mısınız orasını bilemem. E otomobil deseniz eğer marka, model, ve şekil takıntınız yoksa ortalık ikinci el araçtan geçilmiyor. Maksat modern köleliğin izin günlerinde bir yerlere gezmeye gitmek veya yıllık izinde tatile çıkarken otobüsle, bavulla uğraşmamak değil mi zaten. E eş olayı biraz zorlayabilir niye derseniz eş çok ama iflas edince eşinden ayrılan kalibrede evlilikler günümüzde. Bu konuda biraz duygusallık biraz empati biraz da insan tanımakla olacak kısıtlı geçinen ve yaşayan insanlar için. Otuzundan sonra aşkı arayın demiyorum ama fazla "mantık ve hesapla" da de evlilik sağlıklı olmaz diye düşünüyorum bu benim fikrim. Yani sen tüm hayatını materyalist bir pencereden yaşadıysan sen evlenme zaten. Çünkü evliliğin bir ticari faaliyet olduğu algısıyla evlilik yapmak burjuva zihniyetidir biraz, orta gelirli dediğimiz sosyal sınıfın temelini oluşturan kitlelere uygun değil bu bakış açısı, lümpenleşiyor insanlar. Lümpenleşmek tüketim toplumunu besliyor aslında bir anlamda. Tamam bir selvi boylum al yazmalım otantikliği ve samimiyeti de yakalayamazsınız kabul ediyorum bu zamanda. Dengeyi bulun bir şekilde.
miyesmikcih
30 yaşında ev ve otomobil sahibi olmak hiç kimsenin harcı değil. atan baban almışsa eyvallah.
hatta 70 yaşında da almak mümkün olmayacak cumhurun akp'li başkanı kıdem taminatlarına da el koydu. sonrasında emekli maaşlarına el koyacak. yani 30 yaşında değil 80 yaşında da ev ve araba hayal.
ilk seçimde gider daha demokratik bir düzen kurulursa amenna.
avni
25 sene önceki ben.
Nasıl mı?
Özet geçeyim.
Babadan kalma imkânlarla sahip olunan bir ev.
24 yaşında aşk evliliği.
25 yaşında aşk evliliğinin meyvesi çocuk.
26 yaşında alınan araba hem de otomatik. Hem de diyorum zira o vakitler otomatik araba sahibi olmak ayrıcalık.
Aşk evliliğimiz evden ve arabadan vazgeçmem neticesinde bitti.
Şimdi geriye bi kız kaldı o günlerden.
Şikayetçi değilim hatta çok daha mutluyum o günlere kıyasla çünkü kafam çok daha rahat.
bonnie
anne babasının ekonomik durumu iyidir ve kendilerince gerekeni yapmışlardır.

ben arabadan geçtim evi de emeklilikte hayal ediyorum. diğer bölüme hiç geçmiyeyim.