açık oturum

sos
siyaset arenasıdır. her telden insanın bir araya gelip kozlarını paylaşabileceği ortamdır.

youtube'da bakıyorum eskiden gayet meşhur olan bir şeymiş. liderler korkusuzca açık oturum yapmışlar. gayet de efendi bir üslupla hitap etmişler birbirlerine. son bilmem kaç yıldır açık oturum namına bir şey yok.

fazla araştırmaya gerek yok. bu bile ülkemizde siyasetin ne kadar yozlaştığını gösteriyor.
rübab-ı şikeste
Birkaç kişiden oluşan uzmanlar kümesinin, bir başkan yönetiminde ve dinleyiciler önünde toplumu ilgilendiren güncel, siyasal, sosyal ve bilimsel konular ya da sorunlar üzerinde söyleşi havasında yaptığı ve dinleyicilerin sorularını yanıtladığı tartışma..
icgqhs
Eğitim-Öğretim Terimi Olarak Açık Oturum:
Küçük bir konuşmacı öbeğinin bir konuyu ya da sorunu doğal bir ortam içinde tartışması amacıyla düzenlenen toplantı yuvarlak masa görüşmesi.

Açık Oturum Türkçe-Dil Bilgisi Terimi Olarak Açık Oturum:
1- Geniş halk kitlelerini ilgilendiren konuların, yine bu kitlelere o sahanın uzmanı kişilerce bir toplantı salonunda anlatıldığı etkinliklerdir. Geniş bir salon seçip seyirci toplanır, önceden belirlenen konu bu seyircilere sahanın uzmanı, tanınmış kişilerce anlatılır.

2- Güncel sorunların herkesin izleyebileceği biçimde açık olarak tartışıldığı toplantı.

Açık Oturum Dil ve Anlatım Terimi Olarak Açık Oturum:
Güncel, siyasal, sosyal ve bilimsel konuların veya sorunların herkesin izleyebileceği bir biçimde açık olarak tartışıldığı toplantı