adalarda faytonlar kaldırılıyor

fiorabella
ibb'nin geç olsada aldığı yüz güldüren karardır. milyonlarca dijital imza toplandı. hayvansever dernekleri ve duyarlı vatandaşlar yıllardır "faytona binme atlar ölüyor" diye avaz avaz bağırdı. gönüllü arkadaşlar faytoncular tarafından darp edildi. atlar ölmeye devam etti.
at kanı üzerinden rant sağlayan faytoncular yırtınıp hak arıyor. neymiş efendim başka iş yapamazlarmış. tabi akşama kadar koca totolu insanları gezdir ohh mis beleş para hadi ordan. geberin umrum bile değil. açlıktan gidin faytonlarınızı kemirin. yıllarca bir deri, bir kemik atların üzerinden kazandıklarınıza sayın. hele oda başkanı hıdır ünal, sayende ölen atların bedelini canınla öde. seninle işim bitmedi. kişisel olarak hakkında suç duyurusunda bulundum. tüm katil faytoncular gece öldürdüğünüz atların hayaletleri ile karabasanlar görün. gönüllüleri darp etmek, onlara saldırmak ile adam olmadınız.

tursitler faytonların geri gelmesini istiyorlarmış. hı hı koca totonuzu gezdirmek istiyorsanız faytoncuları koşun faytonlara. yaşayın romantikliğinizi.

yabancı turistlerden çok faytonları geri isteyen, cahil türk vatandaşları, düşünme özürlüleri, hayvan düşmanları ezik sefiller artık elektrikli faytonda selfi çekersiniz.