adolf hitler

klm
Avusturya doğumlu Alman politikacı, siyasi lider, teorisyen ve devlet adamı, yirminci yüzyılın en bilinen diktatörü.
olacak o kadar
savaşın son zamanlarında rusların berlin'e girmesine az bir süre kala yardımcılarına yazdırdığı iki önemli vasiyeti vardır.

birincisi siyasi vasiyetnameydi. burada hitler almanya bütün milletler için zehir gibi tehlikeli olan yahudileri ve bolşevizm'i kovalamaktan asla vazgeçmemelidir derken. almanya'nın geleceğini tartışmasız bu olgu belirleyecektir şeklinde konuşuyordu.ayrıca hitler, bu vasiyetnamede savaşa girmekte haklı olduğunu savunuyor ve yenilgiden korkak yalancı generalleri sorumlu tutuyordu.

ikincisi ise özel vasiyetnameydi, hitler bunda ise hayatı boyunca topladığı sanat eserleriyle doğduğu şehir olan linz'de bir müze kurulmasını istediğini belirterek. tüm şahsi mallarını partiye eğer parti kalmamışsa devlete bıraktığını söylüyordu.
john overmars
halı yiyen lakaplı bir adam.sanatçı olmak istiyordu.psikopat oldu.kafayı kuru yemiş bir adam.babası da ağır saykoymuş bu arada.bence en başarılı ve gerçekçi tasviri tabii ki çöküş filminde canlandırılmıştır.bir dee, rise of evil ingiltere tv yapımında.robert caryle gençliğini iyi oynamış, potansiyel tehlikesini çok iyi göstermiştir.
rebirth
Saf kotuluk kavraminin onculerindendir.
Her ne sebeple olursa olsun, insan ayrimciligi kabul edilemez. Insan oldurmek kabul edilemez.
Evet teknoloji, bilim alanindaki ilerlemeler vs. gelismesinde katkisi yadsinmaz. Ancak yaptiklari gercekten kotuluktur.
Insan oldugumdan utanirim oyle kisileri gorunce, okuyunca.
taraskan
yabancı milletlerin baskısı altında ezilen alman milleti için elinden geleni yapmıştır. Tek amacı alman halkının refahını artırmaktır.
olacak o kadar
vol2

çoğu insana göre katil, acımasız, manyak, ırkçı, lanet bir adam olarak görülmesine rağmen (ekseriyetle aynı düşüncedeyim) günümüzün medeniyet sancaktarı liderlerinden çok bir farkı yoktur.
mr.obama ve sonrasında yerine gelen mr.trump, hitler gibi fgaz odalarını değil akıllı füzeleri kullanmıştır. kızılderililerden hiç bahsetmeyeceğim bile. fransızlarin fas ,cezayir ve tunus'ta ki "kibar"katliamlarının hitler'in yaptıklarından aşağı kalır bir tarafı yoktur. çin halk cumhuriyeti'nin ülke içindeki muhalif ve azınlıklara karşı yapmış olduğu "kısa devre"ortadan kaldırmalar da en az hitler'inkiler kadar efektif idi.yoldaşların (stalin+lenin) insanlari trenlerin içine tıkıp dünya'nin en kuzeyine kayak yapmaya gönderdiklerini sanmıyoruz umarım.
demem o ki; eğer dünya savaşlarından galip çıkan adolf ve ordusu olsaydı dünya çok farklı şeyleri konuşur olacaktır.