ahmet davutoğlu

siz hepiniz ben tek
Mardin hz ömer tarafından fetih edildi kelimesinin, hatta mardin kelimesinin geçmediği kitap.
Hatta yılmaz özdil'in söylediği hiç bir cümle bu kitapta geçmez.
Kaynaklarınızı sağlam yerlerden elde etmezseniz komik duruma düşersiniz.
Hatta o kadar kalabalık bir ortamda bir allah'ın kuluda çıkıp dur kardeşim bu kitapta böyle bir şey yazmıyor demez. Çünkü kitabı okumamışlardır. Algı yönetimi böyle bir şey, algısı zayıf olan o kadar topluluğu yönetebilir.Genel başkanları da bu işte.avni
uzun karşıtı. ortadoğuda "stratejik derinlik" falan derken stretejik serin sulara gömüldü. "uzun"un harcadıklarından bir tanesi. "fetö"cü olabilir diyorlar ben diyenlerin yalancısıyım.
bu arada sadece tescilli diploması olması nedeniyle nazarımda "uzun"dan değerli.
hasılı diploması şaibeli olanlardan hazzetmiyorum.
turuncu gemi
2013 yılında, yaşayan en değerli varlığım olan yeğenim reyhanlı'dayken olan terör saldırısını sırıtarak açıklayan bir şey. 3 saat hatlar kesilmişti o gün. allahtan benim yeğenim yaşıyor diyemeyecek kadar çok utanıyorum ölen 52 insanın ailesinden. o sırıtırken utanmıyordu.

başbakanlığı döneminde, ankara'da sivillere yönelik 3 terör saldırısından yarım saat farkla kurtulduğum kişidir. yaşadığımız için utanmaya gark eylediler bizi.

iyi bilmiyoruz. iyi bilmezdik.
esdemirei

KONSİAD'nin düzenlediği 6. Olağan Genel Kurulu'nda “Allah, Sultan Abdülhamid Han'ın da, bütün ecdadın da mirasına sahip çıkmayı bize nasip eylesin. Gün gelir hesap günü defterler açıldığında kimin o mirasa sahip çıktığı görülür. Kimin o mirasa ihanet ettiği görülür. Sadakatimiz her şeyden önce Rabbimize, aziz ülkemize, necip milletimize ve kökünü kadim kültürümüzden alan ilkelerimizedir. O ilkelerden sapmaksızın toplumumuzun neresinde olursak olalım, dayanışma içinde olacağımıza eminim.” ifadelerini kullanan eski başbakan.
turuncu gemi
dışişleri bakanlığı ve başbakanlığı dönemi ülkemizin en karanlık yılları olarak tarihe geçmiş kişidir. gerçi hala bu tarihin içinde sayılırız ve daha yazık ki önümüzdeki uzun yıllar direk olarak bu zatın aldığı kararlar ve oluşturduğu politikaların içeride ve dışarıda bedellerini ödeyeceğimiz zannındayım.

halkımızın ne doğusunda ne de batısında karşılığı olmayan eski bilim adamıdır. bu adamın muhalif blok içindeki liderler arasında yer almaya çalışması, şimdilerde çok doğru bir yönde giden muhalif hareketin sulandırılıp cıvıtılmasından başka bir işe yaramayacaktır.
turuncu gemi
bu adamı televizyonda ne zaman görsem elleri gözüme kıp kırmızı görünmekte. yüzünde ise hiç al yok. oysa elleri, reyhanlı, suruç ve ankara garı kırmızısı. ellerini biraz yüzüne götürse belki az kızarır da bizde hala bir miktar hayası vardır diye avunuruz.

büyük usta barış manço'nun, harikulade metaforlarla bir insanlık erdemi öyküsü anlattığı ''kul ahmet'in çekedi'' şarkısını kendine bir klipte makyaj etmiş. klipte yılmaz özdil bile eleştiriliyor ama erdoğan'ın ''e'' si yok.
bu korkaklıkla girerse muhalefete, ekime kalır baraj altı.
turuncu gemi
utanmazlığın dibi mi desem, zirvesi mi desem bilemediğim siyasetçidir. ülkenin en karanlık günlerinin başbakanıdır. 4 ayda 3 bin insanımızı kaybettiğimiz zamanların başbakanı. cehennemin dibine kadar yolu var demek istiyorum.
turuncu gemi
memleketin bütün dış politakasını batıran kişidir. gerçi kendisi kovalandıktan sonra da bu politikaya mum dikilmiştir o ayrı konudur.
bugün kuzey kıbrıs türk devletiyle bile aramız bozuk lan. kuzey kıbrık türk devleti diyorum yanlış duymadınız.
işte bu küçük adamın kendisi iktidardan ihraç olsa da, fikirleri iktidardır.

normal şartlar altında böyle bir insanın bir köşede utancından ağlayarak erimesi lazım. fakat işte ne kadar a normal günlerden geçtiğimizin kanıtlarından biri bu küçük adamdır.
ortada mesih gibi gezmektedir. yaptıklarım için özür dilemiyorum, aklım hala yapamadıklarımda demektedir.

memleketçe beter haldeyiz. eyy davutoğlu sen daha beter olursun inşallah.
turuncu gemi
eski partisiyle bir birlerini yesinler, oya ete para vermesinler dediğim ex başbabandır. türkiye'nin en karanlık dönemlerinin başbakanıdır. halka ettiği zulümleri şuraya sıralasak karakter sınırı yetmez.
ve bu yaptıklarından dolayı özür dilemek bir yana dursun, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır şiarıyla parti kurmuştur.

bir de yaşamış en güzel insanlardan biri olan barış manço'nun tertemiz bir şarkısını kirletmiş. söyleyin yapmasın.
derinacarr
Türk siyasetçi, uluslararası ilişkiler uzmanı, akademisyen ve büyükelçi, Gelecek Partisi'nin kurucu Genel Başkanı, eski Dışişleri Bakanı, eski Başbakan Vekili, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 2. genel başkanı ve Türkiye Başbakanı.