ak parti mhp ittifakı

sos
mhp'nin akp'ye senkronize olması olayıdır.

ulan mhp'nin karizması fena çizildi hiç bu kadar yerle yeksan olmamıştı. düşünün artık geçenlerde bahçeli açık açık 2019'da adayımız erdoğan'dır dedi. bunu duyan akp sözcülerinin ilk tepkisi "durun ya ne aceleniz vardı" oldu.

çok kötü bir durum.
kadin kismisi cok yazmaz
Bir siyasi partinin olabilecek en ironik sonudur.adam ipini başkasının eline verirken, bir sonraki seçim milli olanlarla ipi başkasının elinde olanlar arasında geçecek demiş ya la.
Du bi dakka..adam doğru diyor aslında ehuhe.
fiorabella
bahçeli'nin bir sonraki adımı osmaniye'den akp milletvekili adayı olmak olacaktır. mhp tabanının onayı var mı bilinmez ama partili sistem demokrasinin gereğidir. her parti diğer partiye kaynayacakca komple kapatsınlar partileri.
birbirlerinin arkasından o kadar ağır söylemlerde bulunup nasıl yüzyüze bakıyorlar anlamıyorum. politika gerçekten çok kirli. güç, koltuk, statü, para için dava satmak bence o davaya gönül verenlere hakarettir. yahu taban zaten istese akp'ye oy verir. bahçeli malesef duruşlu bir lider değil.
the big brother
Başkan yardımcılığı ittifakıdır. Tek başına bir işe yapamayınca kendini başka partiye yamamaktır. Kazandanda kaybetsende duruşun olacak arkadaş bunu bilir bunu söylerim.
belgarion
kesin kaset var. çünkü bahçeli çok ani bir dönüşle akp ye destek vermeye başladı ve öyle böyle bir destek değil bu. sanki akp parti sözcüsü oldu mübarek.
siz hepiniz ben tek
bahçeliye partiyi kapatacak, mhp ak partiye monte edilecek, bahçeli ak parti millet vekili olacak, kaset var diyenler ergenlik sınırlarını zorlamaktadırlar bence. Bunları okudukça yalnızca gülüyorum.
Türkiye'nin şu anda bulunduğu durumu anlamamakla birlikte, türkiye'nin güçlenmesini istemeyen mihrakların değirmenine su taşıyorsunuz.
Yıllardır türkiye siyaseti içinde bulunan bu şahsiyetleri aptal yerine koyuyor, kendinizi akıllı zannediyorsunuz. :) :)
1991 yılında Erbakan için oy isteyen Alparslan Türkeş'de aptal mıydı?aragorn
Erb*kanla T*rkes ittifak halindeyken mhp yüzde 2lik partiydi. 28 subat sonrasi anap dyp ve refah partisi'den kacan oylarla %18 i buldu (bkz: 18 nisan 1999 seçimleri) ve bu oyların %8 i mhp'ye yapıştı (bkz: 3 Kasım 2002 seçimleri) devlet bahçeli 20 yildir 28 subat sonrasi ortaya çıkan bu ekmegi yiyor. Ama bu ittifak ile artik bu ekmek tükendi ve bunun farkinda olan bahçeli secim pusulasında akp ve mhp amplemlerinin yer aldigi ittifak istiyor. Nedir bu telaş? Artik son tutamamak noktasi parti amplemi olmuş hic bir iddia ve siyaseti kalmamıştır mhp nin.

Bu ittifaka mhp nin 1 oy dahi(devlet Bahçeli ve ekibi dışında) getirisi olmayacaktır.

Turkiye açısından olumludur. Özellikle dindar Kürt secmen akp den uzaklaşacak ve mhp nin sekuler kanadi da CHP ve iyi partiye akacaktir.

İkinci turda bu ittifak çökecektir.


avni
her iki partinin de zararına olacaktır. yahudi olmadığı halde yahudi nişanına sahip olan bir zamanların bop projesinin eşbaşkanı da bunun farkında ama yapacak başka bir şeyi kalmadı. yap işlet devretle yapılan köprüden işletici firmaya fahiş fiyatla yıllık geçiş garantisi verenler mi milliymiş. komik de değilsiniz ki kıçımızla gülelim.
kozmos
Hangi parti liderinin ne yaptığı umrumda değil. Hiçbir siyasi, şiarında olmayan bir şeyi yapmadı şimdiye kadar.

Birileri tarihe karıştıracaksa ne ala tabi.