ak parti mhp ittifakı

sos
mhp'nin akp'ye senkronize olması olayıdır.

ulan mhp'nin karizması fena çizildi hiç bu kadar yerle yeksan olmamıştı. düşünün artık geçenlerde bahçeli açık açık 2019'da adayımız erdoğan'dır dedi. bunu duyan akp sözcülerinin ilk tepkisi "durun ya ne aceleniz vardı" oldu.

çok kötü bir durum.
fiorabella
bahçeli'nin bir sonraki adımı osmaniye'den akp milletvekili adayı olmak olacaktır. mhp tabanının onayı var mı bilinmez ama partili sistem demokrasinin gereğidir. her parti diğer partiye kaynayacakca komple kapatsınlar partileri.
birbirlerinin arkasından o kadar ağır söylemlerde bulunup nasıl yüzyüze bakıyorlar anlamıyorum. politika gerçekten çok kirli. güç, koltuk, statü, para için dava satmak bence o davaya gönül verenlere hakarettir. yahu taban zaten istese akp'ye oy verir. bahçeli malesef duruşlu bir lider değil.
the big brother
Başkan yardımcılığı ittifakıdır. Tek başına bir işe yapamayınca kendini başka partiye yamamaktır. Kazandanda kaybetsende duruşun olacak arkadaş bunu bilir bunu söylerim.
belgarion
kesin kaset var. çünkü bahçeli çok ani bir dönüşle akp ye destek vermeye başladı ve öyle böyle bir destek değil bu. sanki akp parti sözcüsü oldu mübarek.
siz hepiniz ben tek
bahçeliye partiyi kapatacak, mhp ak partiye monte edilecek, bahçeli ak parti millet vekili olacak, kaset var diyenler ergenlik sınırlarını zorlamaktadırlar bence. Bunları okudukça yalnızca gülüyorum.
Türkiye'nin şu anda bulunduğu durumu anlamamakla birlikte, türkiye'nin güçlenmesini istemeyen mihrakların değirmenine su taşıyorsunuz.
Yıllardır türkiye siyaseti içinde bulunan bu şahsiyetleri aptal yerine koyuyor, kendinizi akıllı zannediyorsunuz. :) :)
1991 yılında Erbakan için oy isteyen Alparslan Türkeş'de aptal mıydı?aragorn
Erb*kanla T*rkes ittifak halindeyken mhp yüzde 2lik partiydi. 28 subat sonrasi anap dyp ve refah partisi'den kacan oylarla %18 i buldu (bkz: 18 nisan 1999 seçimleri) ve bu oyların %8 i mhp'ye yapıştı (bkz: 3 Kasım 2002 seçimleri) devlet bahçeli 20 yildir 28 subat sonrasi ortaya çıkan bu ekmegi yiyor. Ama bu ittifak ile artik bu ekmek tükendi ve bunun farkinda olan bahçeli secim pusulasında akp ve mhp amplemlerinin yer aldigi ittifak istiyor. Nedir bu telaş? Artik son tutamamak noktasi parti amplemi olmuş hic bir iddia ve siyaseti kalmamıştır mhp nin.

Bu ittifaka mhp nin 1 oy dahi(devlet Bahçeli ve ekibi dışında) getirisi olmayacaktır.

Turkiye açısından olumludur. Özellikle dindar Kürt secmen akp den uzaklaşacak ve mhp nin sekuler kanadi da CHP ve iyi partiye akacaktir.

İkinci turda bu ittifak çökecektir.


avni
her iki partinin de zararına olacaktır. yahudi olmadığı halde yahudi nişanına sahip olan bir zamanların bop projesinin eşbaşkanı da bunun farkında ama yapacak başka bir şeyi kalmadı. yap işlet devretle yapılan köprüden işletici firmaya fahiş fiyatla yıllık geçiş garantisi verenler mi milliymiş. komik de değilsiniz ki kıçımızla gülelim.
keskin nisanci
milliyetçi bir insan olarak ittifakın mhp'ye ciddi anlamda oy kaybettirecigini düşünüyorum. insanların kafasında şu an sadece mhp'nin baraj korkusundan bu yolu başvurduğu var ve bence çok da haksız bir düşünce değil. partilerin seçim ittifakı yapması abes bir şey değil, siyasetin içinde bu var ve birçok ülkede de uygulanıyor bu ama madem mhp bu yolu seçecekti, neden mhp dolayısıyla devlet bahçeli 7 haziran seçimlerinden sonra akp ile koalisyon hükümeti kurmadı? parti o zaman şimdikinden kat be kat güçlüydü, neden iktidarda olma fırsatını tepip yancı parti olmayı seçti? aslında cevabı yine seçim barajına çıkıyor.

şu bir gerçek ki mhp son dönemde çok kötü idare ediliyor. milli ve yerli ittifak söylemleri tamamen tatava. akp'nin milliligi ve yerliligi her şekilde tartışmaya açık, mhp yönetimi de bunu biliyor ama denize düşen yılana sarılıyor.
siz hepiniz ben tek
7 hazirandan sonra mhp,'nin yaptığı hamleler bu ittifakın o tarihlerden itibaren başladığını gösteriyor.
Belki de Alparslan Türkeş erbakan ittifakından beri gizli bir ittifak söz konusu. Yada bilmediğimiz bir tarihten beri. Belki de herşey bir plan dahilinde işliyor.
7 haziran seçimlerinde otorite boşluğu yada tek partili bir hükümet gelmediği taktirde neler olabileceğini anlayan bahçeli bilerek ve isteyerek ak parti ile ittifak kurmadı. amacı ak partiyi tek başına iktidar yapmaktı ve 1 Kasım'da bunu başardı.
Nasıl mı?
Her şeye hayır diyerek mhp tabanının ak partiye kaymasını sağladı. Sonuç %49,5
Bu adamlar aptal değil.
Şu an neden ak parti ile ittifak halinde?
Önümüzde cumhurbaşkanı seçimleri var. Bahçeli aday çıkartmayarak yine recep tayyip erdoğan'ın başkan olmasını sağlamak için stratejik bir adım atıyor.
Nasıl?
Mhp şu an için oy kaybına uğramış gibi görünebilir mhp nin oy kaybına uğrayıp uğramadığını iyi parti, chp ve hdp nin stratejileri belirleyecek.
Mhp ve ak partinin adayı Recep Tayyip Erdoğan.
Farz edelim ki İyi parti, chp ve hdp ortak aday çıkarttı. Mhp'nin eski seçmeninden oluşan iyi parti seçmeni hdp ile aynı topa girer mi sizce?
Geçtik. İyi parti ve chp ortak bir aday çıkarttı. Mhp eski seçmeninden oluşan iyi parti seçmeni chp ile aynı topa girer mi sizce?
Bu durumda İyi parti kendi adayını çıkartacak.
Hdp ve chp kendi adayını çıkartacak. Bu durumda seçimi kazanan zaten belli.
Oyun kuruldu koltuklarınıza yaslanın ve izlemeye devam edin.
Bahçeli partiyi kapatmadı. Aksine daha yeni açıyor. :)
Neden?
Ak parti seçmeninin gönlünü kazanan bahçeli ve mhp ilerleyen yıllarda tek başına iktidar bile olabilir. Ak partiye yapılacak en küçük operasyon mhp yi tek başına iktidar yapar.