akar'ın beyni akmış

miyesmikcih
s-400 ler hakında ahkam kesmiş erdoğan'ın yaveri.
suriye'de s-400 var, israil'de f-35 var aralarında hiç bir sorun yok.
yok artık ebenizer. bakın emenike demedim.
yahu bu erdoğan'ın emirberi nereden ve hangi perspektiften ve hangi gözlükle bakıyor bölge coğrafyasına?
böyle hükumete mahkum edecek nr günah işledik yüce rab?
abd ve rusya kıs kıs gülüyordur bir yerleri ile.
turuncu gemi
f-35'ler daha hiç bir ülkeye teslim edilmedi bildiğim kadarıyla. hele ki bu uçaklar yine bildiğim kadarıyla salt nato ülkeleri için geliştirildi. israil bir nato devleti olmadığı için f-35'lerle ne ilgisi var. yok hayır bu uçaklar israil'e fişsiz, faturasız, kdv'siz satıldıysa dünyayı ayağa kaldıralım.

fakat s-300 savunma sistemlerinin bir diğer nato devleti yunanistan'da bulunmaktadır. hatta bu da bizim yüzümüzdendir. 10 yıl kadar önce, güney kıbrıs devleti rusya'dan bu savunma sistemlerini aldı. biz de bir nato devleti olarak haliyle ortalığı ayağa kaldırdık. sonradan bu savunma sistemleri girit adasına yerleştirildi ve ortası bulundu.
s300 savunma sistemleri, s400 sistemlerinin bir altıdır. f-35 sistemlerinin wi-fi şifrelerinin amına koyacak kadar bir teknolojisi yoktur. fakat olsa bile nato'daki diğer ortaklarımız bu sistemleri bize zinhar güvenmediklerinden ülkemize sokmamızı istemiyor. işin en korkunç ve can alıcı kısmı işte buradadır.
bu sistemleri almamamız için hükümeti dostça uyaran eski deneyimleri diplomatlar vatan haini ilan edilmektedir. daha başka bir anlatımla itin götüne sokulup çıkartılmaktadır.

neyse. buradan sayın cumhurbaşkanıma seslenmek istiyorum. akar'ı kovun beni alın.