aleyna tilki

blackandwhitememories
Türk şarkıcı.

Twitter gündemine '#AleynaTilkiBaşınıÖrt' etiketiyle oturmuştur. Bir emirle 12 yıllık yuvasını yıkacak insanların olduğu toplumda böyle bir durumun oluşmasına şaşırdık mı? Hayır, şaşırmadık.
blackandwhitememories
genç şarkıcı arkadaşlardan biri. açıkcası bir kez dinleme fırsatım oldu ve beğenmedim ama o tarz sevenler için ideal olsa gerek. ek bir meseleyse şarkılarından çok kendi özel hayatı hakkında konuşulmasıysa üzücü bir durum. yine de bu da herhalde piyasa meselesi olsa gerek.
fiorabella
abartılmış balondur. küçük ceylan, küçük emrah versiyonudur. yaşıtları okula giderken, çocukluklarını yaşarken kendisi sahne hayatını seçerek bence hayatının hatasını yapmıştır. şimdi olaya şu yönden bakmak gerekiyor. her şeye çok erken ulaşan ve hayatı hep alkışlardan, beğenilerden ibaret sanan tilki kızımız tehlikeli sularda yüzüyor. kendi yaşını yaşayamadan en az 20 yaş büyümek, geçici olduğunu bilmeden önemli olduğunu zannetmek, şöhret ve kazancının her daim süreceğini düşünmek gibi duygu durumlarına girmesi belli bir yaşa gelince psikolojik tatminsizlik yaşamasına sebep olacaktır. gece ve sahne hayatı kurtlarla dolu olduğundan bu kızın tilkiliği sadece soyadında kalacak.
aslında en büyük suçlu ailesidir. nasıl bir ebeveyn düşünceniz var? tamam kızınız şarkı söylesin hobi olarak gene söylesin ama ufacık yaşta sahnelere çıkarmaya ne gerek var? madem kızınızın yeteneği var, madem sesinin güzel olduğunu düşünüyorsunuz konservatuara gönderirdiniz. madem sahne hayatını layık gördünüz kızınıza önce eline bir meslek verip hayata hazırlasaydınız daha doğru olurdu. şişirilmiş şöhretin pençesine atmak bence büyük sorumsuzluk ve çocuk ziyanlığı başka bir şey değil.
kurremkarmerruk
Nedense herkes bu kızcağızın mutsuz olacağını sonradan hayatın çarkından geçeceğini feleğin sillesini yiyeceğini düşünüyor.. Umarım bunlar temenni değildir.
bir istanbul trajedisi
hal ve hareketleri, özel hayatı, osu, busu, şusu bir yana (çünkü bunların hiç biri beni ilgilendirmiyor) sesi bence gayet güzel olan şarkıcı. henüz yaşı küçük elbette bir çok hata yapacak ama bu kadar gömülmeyi hak etmiyor bence. seslendirdiği bir iki şarkıyı ben beğendim açıkçası. gerisi faso fiso benim için.
tarantula64
Sesi yıllardır piyasada şarkıcı olarak dolaşanlardan daha güzeldir. Karakteri toplumun özelliğini barındırmaktadır.
Bizden biridir ve bu topraklardan çıkan şarkıcıdır
sos
küçük yaşta verilen büyük kararlar veya bireyi bu kararlara iten dış sebepler, bireyi çok zor durumlara sokabilir. mesela ünlü olmak gibi. aleyna tilki daha kötüsünü yaşıyor. hem küçük yaşta ünlü olmuş hem de büyük ajansların kuklası olmuş birisi.

tanındığı ilk şarkının klibi ne kadar normal değil mi? gayet, sıradan, alışılmış bir klip. peki tanındıktan sonraki daha doğrusu maalesef birilerince ele geçirildikten sonraki kliplerine bakalım... epey enteresan klipler. o giydiği elbiseleri kendi mi tercih ediyor sanıyorsunuz. tabii ki de hayır. giyeceği giysiden, yapacağı dansa kadar buna "büyükler" karar veriyor.

bir insan özgür bir şekilde sanatını icra edemedikten sonra ünlülüğü, kendisine de hayranlarına da sadece zarar verir. aleyna sadece bir kukla. birileri şarkı için sözleri yazar, birileri şarkının bestesini yapar, birileri giysileri seçer, birileri klipte yapılacak hareketlere karar verir. aleyna'yı arayıp "her şey hazır gel klibi çekelim" derler. aleyna gelir ve ne derlerse onu yapar.

bir magazin programına veya bir youtube kanalına konuk falan olursa, belki orada sorulan sorulara vereceği yanıtlara karışmayabilirler...

piyasada aleyna gibi çok "ünlü" var. aleyna'yı diğerlerinden ayıran şu; öncelikle yetişkin değildi, yaşı küçükken ve en acemi olmasına rağmen piyasaya tepeden girdi.
keskin nisanci
söylediği her şarkı video paylaşım sitesinde yüz milyonlarca kere görüntülenmiş, ben de bunu anlamıyorum, kime aleyna tilki desen burun kıvırıyor, o zaman bu elemanı dinleyenler kim? bu da akp gibi kime sorsan oy vermemiş ama onlar da her iki seçmenden birinin oyunu almıştı. memleket yalancı kaynıyor vesselam.
pasaj
loft reklamında oynayıp direk dansı yapan şarkıcı. topluma hitap eden kesimler ve hitap edilen kitlelerin özellikleri büyük bir hızla değişiyor.