ankara çubuk'taki köpek katliamı

esdemirei
Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesi yakınlarındaki boş arazide çöp torbalarına konulmuş hâlde 16'sı yavru 26 köpeğin ölü bulunması olayıdır.

Ankara'nın Çubuk ilçesinin Belediye Başkanı Baki Demirbaş olayla ilgili şu açıklamalarda bulunmuş: "Bu vahşet bizi derinden üzmüştür. Vicdana sığmayan bu olayda 16'sı yavru 26 köpeğin öldürüldüğü tespit edilmiştir. Olayın aydınlanması için ekiplerimizi inceleme ve araştırma yapmaları amacıyla derhal görevlendirdik. Ayrıca talebimiz üzerine Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı 9. Bölge Müdürlüğü yetkilerince otopsi için gerekli çalışma başlatıldı. Savcılığımız olayla ilgili soruşturma başlattı. Veteriner ekiplerden aldığımız ilk bilgilere göre köpek ölülerinin üzerinde koku ve larvaların olduğu, olayın yaklaşık 10-15 günlük olduğu tahmin ediliyor. Bu konuda soruşturma nereye ulaşacaksa kime ulaşacaksa tüm sorumlular hakkında idari ve yasal işlem yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. İlgili kurumların soruşturmaları sonuçlanınca bilgiler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Kaynaklar:
1- Sputnik Türkiye: Ankara Çubuk'ta köpek katliamı: Çöp torbalarında 16'sı yavru 26 köpek ölüsü bulundu - https://sptnkne.ws/mjWQ