atanamayan öğretmenin intihar etmesi

sipraleks
malum kişilerin hiç de umurunda olmayacak üzüntü verici bir olaydır. her ilde üniversite aç, binlerce mezun ver, nitelikli işsizliğin patlaması normal. değer miydi, kesinlikle değmezdi ama çözüm olarak intiharı görmüş. çok da söylenecek bir şey yok.
arka dortluyu dagitmayan hoca
ölümüne çok çok üzüldüğüm meslektaşım.size bu üzüntülü haber sonrası öğretmenliği şöyle anlatayım:
öğretmenlik okuldan mezun olununca başlayan meslektir ama topluma göre atanmadığın sürece öğretmen değilsin.
kpss denilen illetten yüksek puan alacaksın ve sonra mülakatına gireceksin tabi o mülakata girsen de girmesen de 1 senen geçmiş olacak şöyle anlatayım bu durumu;2017 kpss mayıs ve temmuz ayında yapıldı daha atama olmadı 2018 şubat ayının sonunda kontenjanlar belli oldu branş öğretmenleri ölmüş ağlayanları yok mesela branşımdan 163 kişi alınacak 489 kişi mülakata çağrılacak oysa ki sınava 20 bin kişi girdi bir de umudunu kesmiş 10 bin kişi girmedi.edebiyattan 300 küsür kişi alınacak 36 bin kişi girdi geçen sene sayı 46 bindi.işte diyelim ki mülakata girdiniz açıklanması tercih falan her türlü ağustosu buluyor bu ne demek atanacak 20 bin kişi her türlü sınava tekrar hazırlanması demek ,tekrar sınav parası vermek demek.
ya öğretmenlerin 3 ay tatili var çok fazla diyen gerizekalılar var ulan senin hafta sonu evde kalınca pazartesi olsun da okula gitsin dediğin çocuğuna sahip çıkıyoruz sen 1 kişiye sahip çıkamazken biz kaç tane öğrenciden sorumlu oluyoruz.
anlatılacak çok şey var da gerçekten insanlar anlayışsız olduğu için anlatmaya değmiyor.
ruhun şad olsun hocam ama gerçekten bizler başka şekilde hayatlarımızı,hayatları değiştirebilirdik.