atom parçalamak

indolentexistence
diyelim ki atomu parçaladık, atomu parçaladıktan sonra n'apacağız sorusu atomu parçalayanın yapacağından başka bir işin sorusu. ben parçalarım gerisine karışmam.:) bilim birikimle ilerleyen bir sistem. bu birikim evrimseldir. anında bir seferde bir şey olmaz. mesela bir seferde iphone x bulunamıyoor. belkide nihilistlerin söylediği gibidir. önce her şeyi temizleyelim ondan sonra yeniden nasıl inşaa edileceğine bakarız gibi.
ontolojik sancilarimin merhemi
belirli bir anlam düzeyine çökmeyip havalarda gezen olasılık dalgaları insanlar için sarsıcı olur. söz gelimi daha genç yaşında muhteşem bir kariyeri olan bir doktorun yaratabileceği dalgalar kıyıyı ancak öpebilirken, belli belirsiz ipuçlarıyla birlikte ne olduğu, neyle uğraştığı belli olmayan bir adam, sahile tsunami düzeyinde etki eder; kıyı onun yarattığı dalgalara kavuşabilmek adına yerini terk etmeyi göze alır. Belirsizlik hakkında söylenegelen efsaneler şöyle dursun, belirsizlik insanlar adına zedeleyicidir ve çoğunlukla bilimin elinde, kimseyi zedelemeden tükenip gider.
avni
Einstein'a göre önyargıyı yıkmaktan daha kolay. Onun yalancısı ve dahi yalakası olarak kolay bir şeyle uğraşmak istemedim açıkçası. Ha diyeceksinoz ki "bi önyargı yıkabildin mi?" Einstein dostumu yalancı çıkarmak istemediğimden olsa gerek pek uğraşmadım. Evet haklısınız. Basit bi`şi olan atomu bile parçalayamıyorsa bir varlık ne işe yararki. En iyisi önyargılarımı da alıp sıvışayım buradan.