batı hayranlığı

indolentexistence
'' siz batı hayranısınız'' ''sizin ne olduğunuz belli'' :))

ben şunu anlamıyorum: batı nefret edilecek bir kategori olarak ne zaman inşaa edildi. Çiftlik banktan sonra anlaşılan. Dikkat ederseniz 2000 yılından önce batılı olmak bu ülkede övünülenilecek bir durumdu. O zaman ki paradigmalar öyleydi. 2002'den 2009'a kadar geçen süreçte bir AB çıkması vardı. 2009 da birden bire bu AB taraftarları seçkinlere dönüştü. ittifak kurulan liberal kanat dışarı atıldı. bir anda başka bir dönüşüm, tanımlama neyi getirdi bize? nefret edilen kategorinin değişimini. trajik olan, kamusal alanda sürekli nefret edilecek bir tanım oluşturulması ve muhalefet eden her görüş bu büyük nefret edilen grubun içerisine bırakılıyor.
Büyük insan George Orwell 1984'de sürekli düşman değişiri ve geçmişe yönelik haberlerin değiştirilmesini yazmıştır ki sonradan Stalin'nin de bunu yaptığı ortaya çıkar.

Tabii şuan internette her şey duruyor. Aslında giden bir şey yok. Wayback machine de tutuluyor. Orda olmazsa bir yerlerde tutuluyor mutlaka. Stalin sevmediği adamların fotografını rötüşlemişti lakin internet artık öyle değeeel.
avni
Önce o elindekini indir. Evet sana diyorum, mikrofonu elinde tutan.
Şimdi konuş bakalım ne diyeceksen deyiver.
Duymazlar mı diyorsun
Yüksek bir yere çık mesela minareye. Bir tepeye çıkacaksan vasıta, minareye çıkacaksan asansör neyin kullanma. Ne o elindeki.? Telefon mu? Ver onu da. Şimdi git kumda oyna.

Tarzında bir yaklaşımla basite indirgeyerek batı hayranlığının zorunluluk olduğunu ima edenleri gördü bu gözler
Oysa mesele daha da basit. Hatta mesele bile edilmemesi gerek. Lakin siyaseten kazın ayağı öyle değil. Zira oy devşirmek gerek. Böyle sikindirik konular en kolay oy devşirme yolu.
Ben batı hayranı olurum sen doğu öteki de arap billuru yalar. Kime ne?!
Batı değerlerini baz alarak yaşamak bazılarının zoruna gidiyorsa o onların sorunu. Zoruna gidenin...
hak yeme hell yeah
Valla çok güzel şeydir arkadaş.

Bir de bunu hakaret olarak arap hayranlarından duymak aşırı derecede ironik. Bir yanda medeni, özgür, rahat ve bilimsel bir yaşama hayranlık duymak ; diğer yanda yobaz, gerici, tacizin tecavüzün gırla olduğu, insanların inançsız diye taşlandığı, kafasının kesildiği bir yaşama hayranlık duymak var.

Batı hayranlığı güzeldir. Batının iyi yanlarını alın demiyorum bakın :) hepsini alın. Batı güzeldir.