batı hayranlığı

indolentexistence
'' siz batı hayranısınız'' ''sizin ne olduğunuz belli'' :))

ben şunu anlamıyorum: batı nefret edilecek bir kategori olarak ne zaman inşaa edildi. Çiftlik banktan sonra anlaşılan. Dikkat ederseniz 2000 yılından önce batılı olmak bu ülkede övünülenilecek bir durumdu. O zaman ki paradigmalar öyleydi. 2002'den 2009'a kadar geçen süreçte bir AB çıkması vardı. 2009 da birden bire bu AB taraftarları seçkinlere dönüştü. ittifak kurulan liberal kanat dışarı atıldı. bir anda başka bir dönüşüm, tanımlama neyi getirdi bize? nefret edilen kategorinin değişimini. trajik olan, kamusal alanda sürekli nefret edilecek bir tanım oluşturulması ve muhalefet eden her görüş bu büyük nefret edilen grubun içerisine bırakılıyor.
Büyük insan George Orwell 1984'de sürekli düşman değişiri ve geçmişe yönelik haberlerin değiştirilmesini yazmıştır ki sonradan Stalin'nin de bunu yaptığı ortaya çıkar.

Tabii şuan internette her şey duruyor. Aslında giden bir şey yok. Wayback machine de tutuluyor. Orda olmazsa bir yerlerde tutuluyor mutlaka. Stalin sevmediği adamların fotografını rötüşlemişti lakin internet artık öyle değeeel.