bayan değil kadın feminizmi

kozmos
Feminizmin teorisini o kadar bilmem de pratiğini erkek düşmanlığı olarak yaşayan sözüm ona feministlerin düsturu.
Ciddi can sıkan boyutlara vardı artık. İlle de ver ayarı diyorlar ille de...
singur
Kadınların bu kelimeyi sevmedikleri çok açık. Gerçi Erkeklerde bay kelimesini kullanmıyoruz. Bana hiç; bayım bakar mısınız diyen olmadı mesela. Deseler de umrumda olmazdı.Benim takıldığım nokta; bunun bi ölçütü var mı? Yoksa hiç bir yerde kullanılması istenmiyor mu? Bayan kelimesinin sevilmeme nedeni ne mesela. Bayan demeyin demektense niçin kullanılmasın açıklanırsa daha iyi olur sanki.
hubel
Ne hikmetse burcu esmersoy'un "hesabı erkek öder" tarzındaki acıklamalarına hiiç ses cıkarmayan feministliktir. Ya da ses çıkardılar da biz mi görmedik ?

her yil dunya kadinlar gununde renkli fantezi dünyalarini yansitan dövizler hazirlayan f*minaziler neden bu aciklamalar hakkinda sus pus oldu anlamak güç doğrusu :)

Edit : hesabı erkek öder demek, eril düzende erkegin güç gösterisinden başka bir şey değildir değil mi sevgili f*minaziler. Lütfen! Erkek sizin hesabınızı da ödeyerek " ben seni her yerde goruyup gollarim gadınım " mesajini vermiş oluyor. Bir erkeğin, hesabınızı ödemesine müsaade ederek daha en başından eril düzenin küçük bir dişlisi olmayın.