bedelli askerlik seçimlerden sonra

bonnie
daha düne kadar afrin' i bahane ederek bedelli askerliği gündemine almayan hükümetin seçimlerden sonra ilk işinin bu konu üzerinde çalışmalar başlatacağının müjdesini veren başbakan binali yıldırım' ın yeni beyanı.

siz hepiniz ben tek
Seçim yatırımı.
Evet başbakan önce oyları görelim daha sonra bedelliyi çıkartıyoruz demek istedi.
Hadi bakalım bu vatan için askerlik yapılır mı diyen tayfa.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şahsıma, milletvekili seçimlerinde ise ak partiye oy vermeye var mısınız?
Ben, şu içinde recep tayyip erdoğan'a nefret duyan ama bedelli bekleyen arkadaşların yerinde olsam nefret ettiğim birine minnet edeceğime askere giderdim. :) :) yerse.
kaptonur
Bedelli askerlik AKP nin tekelinde olmadığı gibi hiçbir partinin de tekelinde değildir. Gerekliyse çıkar. Bize oy vermezseniz bedelli olmaz vari beyanlarla ucuz siyaset yapmak tam da AKP nin kulvarında. Ben CHP ye veriyorum askere de gitmiyorum amk varsa kralı götürsün beni askere. Elimde kapı gibi konsolos onaylı tecil belgem var. Bedelli çıkana kadar beklerim AKP ye de oy verirsem bütün sözlük beni siksin! Eyyorlamam bu kadar.
hubel
bedelli askerlikten ziyade zorunlu askerliğin doğru olup olmaması veya süresinin ne kadar olması gerektiği konusu tartışılmalı.

hükümet ağzından kaç defa prof orduya geçildiği beyan edildi. geçenlerde binali yıldırımın da açıkladığı üzere yılda belli sayıdaki eri askere alabiliyorlar. daha fazlası almıyorlar. erleri de operasyonlara göndermediklerini söylemişti binali yıldırım.

o halde neden bu kadar uzun süreli askerlik yaptırılıyor ? 12 ay, 6 ay.. nedir bu sürelerin bu kadar olmasının sebebi ? üst düzey bir eğitim mi veriliyor ? kimse disiplin öğreniyor, hayatın zorluğunu öğreniyor gibi ucuz laflar etmesin. disiplini okulda öğretirsin. 20 yaşına kadar öğrenemeyen insan 20 yaşından sonra ancak ve ancak göstermelik bir disiplin öğrenmiş olur. hayatın zorluğunu öğrenme meselesine gelince. iş hayatı zaten bireye hayatın zorluğunu gayet güzel öğretiyor. ekstra bir öğretmene ihtiyaç yok.

2 veya 3 aylık temel askerlik eğitimi verilip bireyler terhis edilse, bu ülke yıkılır mı ? düşman üstümüze mi çöker ? zaten boluda, ıspartada, kırkağaçta da 2 ay acemilik yaptırılıp doğuya gönderilmedi mi şimdiye kadar komandolar ? demek ki 2-3 ay gayet de yetebiliyormuş temel askerlik için.

herkes bu ülkede askerlik konusunun sorun olduğunu biliyor ama kimse şu meseleyi halledelim demiyor. bedelliyle falan konu çözülmüş sayılıyor.