beklemek

oblomov
çok zordur. hele de beklenen kıymetliyse, her geçen otobüse trene uçağa öküz misali "ha durdu duracak" diye bakardurursun. içinde heyecan, özlem, acı, sevinç, umut ne var ne yok bütün duygular aynı anda tepinir durur. gariptir beklemek.
ihtiras limani
Muhabbet demlemektir bazen, biraz özlemek biraz birikmek biraz susamak. Anı yaşamakla beklemek arasındaki dengede sağlandığı için huzur, beklemek mutluluğa yatılmış koza evresidir.
putintin
hayatın en zor şeyi
sabrın çaresiz kaldığı an
yol beklemek
iz beklemek
haber beklemek
ama kim bilebilirdi ki
bir çift güzel gözün
sonsuza dek beklenebileceğini,
bir tutam mutluluk için
...

- Shimalwest
avni
beklentiyi doğurur. gerçekleşmeyen her beklenti umutsuzluğu körükleyerek mutsuzluğa açılan bir gedik yaratır.

"Gelecekten bir şey beklemeyenler, mutluluklarını geçmişte yaratırlar."
hakan günday -- piç
ihtiras limani
Beklediğine hazır gibi hisseder insan kendini beklerken, selamsız bandosu gibi öylece kalakalmak da var bir yandan. Hoşgeldin kapısı inşa ederiz içten içe.
mormont
Olaylara yada sürece değil zaman ve hedef kavramlarına bağlı bir olgu olduğunu düşünüyorum artık. Öyle ki ya şu zamana kadar yada şu bardak dolana kadar diyoruz onu birim olarak tanımlarken.
Öyle bir zaman içerisindeyim ki sözlük, beklemekten sıkıldım ama beklemekten başka bir alternatifim yok. Kendi kendime zaman belirleyeyim diyorum ama "ee sonra" diyor kapatıyorum konuyu. (bkz:işsizlik) kötü. İşinize sahip çıkın arkadaşlar. Bir iş bulmadan diğerinden ayrılmayın.