binali yıldırım

peho
''sevğili'' yazan adam 'sosyal medya dilini anlamıyorum' demiş.

ya bu adamlar bize koca bir şaka yapıyor ya da biz mizahtan anlamıyoruz.
keskin nisanci
bu ülkeye yazık ya, cümle kurmaktan aciz birisi 80 milyonluk ülkenin başbakanı olmuş. yani derdim adama hakaret etmek ya da küçümsemek değil ama olmaz bu ya. konuşmasını dinleyeyim diyorum ikinci dakikada dayanamayıp kapatıyorum.
indolentexistence
Adam ağlıyor.Merak ettim ;
meclis balkanlığından belediye başkanlığına tenzili rütbe oluşuna mı?
Seçimi kaybedince meclis başkanlığını elinden alacaklarına mı?
Dokunulmazlığını kaybedeceğine mi?
Yoksa;
Benden başka joker yok mu , in ali , bin ali , Süleyman Şah türbesi gibi bir orda bir burda , ne güzel devletin en tepesinden emekli olacaktım haline mi?
Ağlıyor , bilemedim.
rene
Hocam adamın içinde gizli esnaf varmış yahu. Haberlerde seçim gezilerine denk geliyorum, yapmadığı şey kalmadı adamın. döner kesiyor, bir şeyler kullanıyor, nasıl girişiveriyor karışıveriyor insanların içine şaşırıp kaldım. Bu adam seçim döneminden önce yüz ifadesi hatta mimikleri bile oynamayan dümdüz nottan okur gibi konuşup giden bir adamdı TV'de. seçim döneminde evrim geçirdi adam, mıncıklıyor yaşlıyı, bebeği nerede görse, taksici oluyor. Vay arkadaş ya. Şu performansı seçim öncesi gösterseler düze çıkarız biz bu hırsla size söyleyeyim. Nasıl hırs yaptıysa artık.
rene
Meclis başkanlığından istifa etmeden hemen önce özel garsonu Zeynel Nar'ı müşavir kadrosuna atadı. chp istanbul milletvekili mahmut tanal'ın konuyla ilgili yorumu memlekette liyakatin ve kadrolaşmanın geldiği nokta açısından üzücü;

“TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.”
turuncu gemi
bir ara o kadar çok sessiz kalmıştı ki kaçırıldı sandım. şaka bir yana, bir ara chp'nin cumhurbaşkanı adayı olarak israrcı olduğu abdullah gül'ün, kendisini abd'de eleştiren bir gence nefret bakışlarını hatırlıyorum. binali'nin sevgi ve standup pıtırcığı olarak gezmesine rağmen ortalarda yıllardır son basın toplantısındaki manipülelerini düşünüyorum. bir de erdoğan'ın gerçek halini düşünüyorum. erdoğan hepsinden daha samimi. bari içi dışı bir. diğer akp tayfasının dışı ayrı, içi kötü.
bu vesileyle eko başkanı da kutlamak isterim. kendisine sempatiyle bakan uzaktan bir seçmeni olarak, bir gün halkın sevgisi ona da terse dönerse, kendisini asla böyle saçma durumlara düşürmemesini dilerim.
turuncu gemi
önce çok kısa binali yıldırım'ın akp tarihini ele alalım. tayyip beyle olan tarihi, erdoğan'ın belediye başkanlığıyla başlar. istanbul'un bugüne kadar gördüğü en başarılı belediye başkanlarından birisi olan ali müfit gürtüna zamanında biter. ne sebeple bu görevinin bittiği, bütün namuslu internet medyasında manşet manşet ortalıktaydı bugün.

akp ile tarihi 2002'de ilk abdullah gül hükümetinde bakanlıkla başlar. malumunuz üzere tarihimizin en uzun süre ulaştırma bakanlığı yapmış muhterimidir kendisi. ve dünyada eşşeğe binmekten bile daha güvenli kabul edilen ölümlü tren kazaları tarihidir bu tarih.
ve bakanlık bünyesinde, bütün dünya ihale yasalarına, hiç bir dinin ahlakına uymayacak şekillerde ihalelerin verildiği, 1 liralık işlerin şirketlere 5 liraya yaptırılıp şişirilmiş şirketler tarihidir. ve bu şirketler kamunun kefaletinde dışarıdan borçlarla yapılmıştır. bugün kıçımıza giren krizin en önemli müsebbiplerinden biri de işte bu tarihtir.

asgari ücretle otoyollarda yığınların aç acına çalıştırılarak, köle tacirlerinin bu insanlarımız sırtından milyarlar kazandığı bir tarihin adıdır bu tarih.

yani anlayacağınız salt yumuşak g yazamamak, mause kulanamamak kadar masum değildir olmamalı eşeltirilerimiz ve sorgulamalarımız.
yara ve pislik çok daha derinlerde.