bir sözlük nasıl yönetilmez

magic mushroom
Uzaktan yönetilmez mesela. Halka inmek lazım. Ve demokrasi şart. Her dikta yönetimi sonlanmaya mahkumdur çünkü.

Kısacası bir sözlük önemsemeden yönetilmez. Sahip çıkmak şart.

Çiçeği burnunda bir yazar olarak açıkçası daha aktif bir yönetim beklerdim. Yazarlığımı onaylayan icgqhs dışında başka bir moderatör de görmedim henüz.

Yeniyim ve sevdim burayı ve gitmeye niyetim yok ama Dedeye, pardon sözlüğe de sahip çıkalım. Evet.

icgqhs
yazarların problemlerini ve isteklerini görmezden gelerek yönetilmez.
yazarların mesajlarını cevapsız bırakarak yönetilmez.
moderatör ve diğer yöneticilerden daha az sözlükte bulunarak yönetilmez.
gelen yeni yazarlar sırf kendini ve sözlüğünü eleştirdiği zaman sözlükten uzaklaştırarak yönetilmez.
eleştiri ve önerileri okumadan ve hiçbir şey yapmadan yönetilmez.
kozmos
ukteydim doldum, ete kemiğe büründüm yunus diye göründüm.
-
bir sözlük nasıl yönetilir konusu için geçerli yöntemlerden başta sayısal olarak daha fazla şekilde yöntemleri vardır.
fakat bir tanesi vardır ki, ''nasıl yönetilmez?'' sorusuna kütüphanelerde yer alan kitaplara kendini geçirtecek şekilde genel geçerdir.
o da, sorumluluk bilincinin yeterince yerleşmemiş olmasıdır. bu sorun ve bu sorunun etrafındaki sorunlarla bir sözlük yönetilmez, bu, kapsar diğerlerini. sorumluluk bilincinin olmayışı, kesişim kümesidir başarısızlık yol ve yöntemlerinin.
liyakat, 1. tekil şahısta başlar. 2.ile paylaşılır, 3.'leri dert etmek de hobiye girer ondan sonra, farazi.
sipraleks
zaten zengin sözlüğün yönetilmek, yönetmek, büyüme gibi bir derdi yok. günde 30 entry girilse, giren 1000 kişi 50 reklama tıklasa aylık 1000 tl getirse adamlar için ek gelir babında bir ölü proje.
ihtiras limani
aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın düşüncesi ile varılacak yer hiç kimseye yaranamamak olur. Herkesi memnun etmeye çalışan kimseyi memnun edemez de cabası. Bu yüzden sözlüğün bir formatla birlikte bir üslup da benimsemesi gerekir. Kurumsal davranmak bu tip mecralarda pek mantıklı değil. Çünkü lafı evirip çevirebilen, amacını gizleyen tiplere alan yaratmış oluyorsunuz. Yani görünen köy kılavuz istemiyor, adam/kadın sapık veya troll, bunlara karşı hakkınızı mahkemede arayın yok ben karışamam diye diye tepenize çıkarlar. Ekşi nin hali diğer sözlüklerin hali ortada. Evet niyet okuyup hareket etmeniz gerekiyor işin doğrusu bu kusura bakmayın. Ayrık otları zamanında almazsanız sonunda meyve veren ağaçlarınız da kurur. Çiçekler açmaz olur, çiçek gibi yazarlar kayar gider. Kendimi kastetmiyorum şimdi bu ne ego diyerek okumayın. Sakalımız da vardı ama sözümüz dinlenmedi.
bonnie
kafaya göre yönetilmez. büyük bir ihtimal bu girim silinir. isim isim yazıcam çünkü. bir sözlükte ihtiyaç duyulan kadrolar açıklanır. jurnalci, düzeltmen, moderatör vb. gibi. aday olanlar isteyenler yine ilgili başlık altında isteklerini belirtirler. bu durum sözlük yazarlarının oylarına sunulur ve ilgili kadrolar tespit edilir.

ben daha önce bu sözlükte bir gecede düzeltmen, bir gecede moderatör olanları gördüm. hatta bu durumun yanlış olduğunu admine belirttim. ilk başta zeitgeist gitti ki bu doğru bir adımdı. şimdi bu sözlüğün moderatörleri kimler? ben bir istanbul trajedisi' ni biliyordum. sözlükteki durumu var mı yok mu belli değil. geçenlerde tesadüfen denk geldim rübab- ı şikeste. yahu daha dün geldi zaten bugün yok. hangi ara oldu? nasıl oldu? burada sözlükte ne zaman bir duyuru açtınız da aktif olan yazarlar adaylığını koymadı. unvanlar bazen moral motivasyon açısından teşvik edicidir. bir moderatörü online görmek bile bir yazar için sözlüklerde önemlidir. hele de aktif olması.

diğer bir husus şu ki sözlükteki yazarlardan bazılarının benim emeğim çok diye her konuda haklılık iddia etmeleri. bir yazar ortamı karıştırmak için de gelmiş olabilir, her türlü dini , siyasi, duygusal, cinsel durumunu anlatmak için de. önemli olan akıllıca mücadele edebilmektir, hakaret etmeden, öyle olduğu varsayılan tuzağa düşmeden.

bu sözlükte aylarca yazdık. kendi kendimize dans ettiğimiz günler çok oldu evet. ama biz bunu yapmasaydık eğer şu an yeni bir sürü yazarı bu sözlükte göremezdik. onun için boşa kulaç salladığımızı düşünmüyorum.

haa bir de en önemlisi ev sahibi evde olmazsa misafirler bir iki ziyaretten sonra orayı terk eder. bu da ayrı ve önemli bir mevzu.

bu entry art niyetsiz, tamamen ne düşünüldüyse objektif olabilmek adına pek çok düşünce süzgecinden geçirilerek yazıldı. umarım sözlüğe faydası olur.