bir sözlük nasıl yönetilmez

magic mushroom
Uzaktan yönetilmez mesela. Halka inmek lazım. Ve demokrasi şart. Her dikta yönetimi sonlanmaya mahkumdur çünkü.

Kısacası bir sözlük önemsemeden yönetilmez. Sahip çıkmak şart.

Çiçeği burnunda bir yazar olarak açıkçası daha aktif bir yönetim beklerdim. Yazarlığımı onaylayan icgqhs dışında başka bir moderatör de görmedim henüz.

Yeniyim ve sevdim burayı ve gitmeye niyetim yok ama Dedeye, pardon sözlüğe de sahip çıkalım. Evet.

icgqhs
yazarların problemlerini ve isteklerini görmezden gelerek yönetilmez.
yazarların mesajlarını cevapsız bırakarak yönetilmez.
moderatör ve diğer yöneticilerden daha az sözlükte bulunarak yönetilmez.
gelen yeni yazarlar sırf kendini ve sözlüğünü eleştirdiği zaman sözlükten uzaklaştırarak yönetilmez.
eleştiri ve önerileri okumadan ve hiçbir şey yapmadan yönetilmez.
sipraleks
zaten zengin sözlüğün yönetilmek, yönetmek, büyüme gibi bir derdi yok. günde 30 entry girilse, giren 1000 kişi 50 reklama tıklasa aylık 1000 tl getirse adamlar için ek gelir babında bir ölü proje.
ihtiras limani
aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın düşüncesi ile varılacak yer hiç kimseye yaranamamak olur. Herkesi memnun etmeye çalışan kimseyi memnun edemez de cabası. Bu yüzden sözlüğün bir formatla birlikte bir üslup da benimsemesi gerekir. Kurumsal davranmak bu tip mecralarda pek mantıklı değil. Çünkü lafı evirip çevirebilen, amacını gizleyen tiplere alan yaratmış oluyorsunuz. Yani görünen köy kılavuz istemiyor, adam/kadın sapık veya troll, bunlara karşı hakkınızı mahkemede arayın yok ben karışamam diye diye tepenize çıkarlar. Ekşi nin hali diğer sözlüklerin hali ortada. Evet niyet okuyup hareket etmeniz gerekiyor işin doğrusu bu kusura bakmayın. Ayrık otları zamanında almazsanız sonunda meyve veren ağaçlarınız da kurur. Çiçekler açmaz olur, çiçek gibi yazarlar kayar gider. Kendimi kastetmiyorum şimdi bu ne ego diyerek okumayın. Sakalımız da vardı ama sözümüz dinlenmedi.