bira

klm
alkollü bir içki türüdür. Tahıl, özellikle de arpa maltının mayalandırılması yöntemiyle üretilir, su ve genellikle şerbetçiotu içerir.
helalboi
sıcak havalarda patlatması elzem.

dönersin işten yorgun argın, giyersin rahat şortunu, t-shirtünü
aç oradan bir spotify
uzat ayakları, aç biranı mis gibi.
princess
bu sabah kahvaltıda tükettiğim alkollü içecek.

arkadaşımla yerde gökte içerken bir de kahvaltı soframızda olsun, sadece bira olsun dedik. aç karnına zaten mükemmel kafa yapıyor: iki ellilik içip eve dönüp mışıl mışıl öğle uykusu. midesi dayanıklı olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.
ruzgara karsi iseyen adam
Son dönem aldığım en tuhaf hediye. işyerinden bir arkadaş var, kasa kasa bira almış, çoğunu içememiş. eşi de trip yapmış, içmesini engellemiş. Biralar öylece durunca bana dedi, vereyim de iç. iyi dedim, aldım 14-15 birayı attım dolaba. Sonra bi işkillendim, dedim; arkadaşın eşi bira düşmanı ise, muhtemelen buzdolabına da koymamıştır bu şişeleri. Sonra öğrendim ki, eleman 2 ay boyunca odada bekletmiş biraları. Sıcaklar malum! Acaba biralar bozulmuş mudur diye düşünürken, bir de şişelerin tavsiye edilen tüketim tarihinin de 1 ay geçtiğini öğrendim. Atmaya da kıyamadım açtım 2 şişe ictim. Tadında, kokusunda pek bir değişiklik göremedim. ilerleyen saatlerde mide ağrısı vb. bir sıkıntı çıkmazsa bu iş tamamdır. Gömerim hepsini gider.