bitmek bilmeyen 14 şubat geyiği

keskin nisanci
her sene 14 şubat'ın birkaç gün evvelinden başlayıp, birkaç gün sonrasına kadar devam eden anlamsız durum. vıcık vıcık muhabbetler, ipe sapa gelmez romantik tavırlar vs. yani sevgililer günü kapitalizmin bir oyunu filan muhabbetine hiç girmeyeceğim de bu nedir arkadaş ya, yani böyle her şeyi insanın gözüne gözüne sokmanın mantığı yok. sosyal medyadan olabildiğince uzak kalmak gerekiyor, zira attı mı mangalda kül bırakmayan aslan parçalarının 14 şubat uğruna şekilden şekile girmeleri insanın içini parçalıyor. kadınlarda durum zaten anlatılacak gibi değil. sanki şu gün bir şey yapılmazsa, ortada sevgi falan yok. garip garip işler. aşk iki kişiliktir demiş atoal behramoğlu usta ama bunlar nerdeyse dünya ahalisiyle birlikte yaşayacaklar her şeyi. görmemişin sevgili olmuş, tutmuş boynuna silgi gibi asmış.
arka dortluyu dagitmayan hoca
reklamımı seda sayan yapıyor düşünün siz gerisini.vıcık vıcık muhabbetler yapmacık hareketler daha da yazmayayım üstte yazar arkadaşlar çok iyi belirtmişler.düşündüğüm şey şudur sevdiğiniz insana her zaman değer verin gerisinin önemi yok.bir de maneviyat her zaman maddi şeylerden üstündür.
sos
işin kötüsü bu geyiklerden bahsedince kötü siz oluyorsunuz. hemen -sevgilisi yok ya ondan böyle diyor- yaftasını yüzünüze yapıştırıyorlar. ya kardeş kapitazmin dayatmasını yaşıyorsun anbean.

mesela anneler günü... kapitalizmle alakası yoktur. çünkü anne ile olan bağ doğaldır. kapitalist sistem anneye alınacak olan hediyenin pahalı olacağına garanti getiremez.

ama sevgililer gününde sevgiliyle olan bağ doğal değildir demiyorum ama -olmayabilir-. hele ki sevginin derecesini hediyenin değil de hediyenin parasının belirlediği bu devirde sistem dayatması olarak 14 şubat muhteşem bir gündür. pr çalışması itinayla yapılır.
sos
aynı güne indirgenmesinin avantajları var...

nispetizm sendromunun yaşandığı bu devirde sude sevgilisinin aldığı pahalı pırlantanın fotoğrafını instagram'a koyar. yine aynı sendromdan hasta olan arkadaşı tuğçe de bunu görür. tuğçe'nin sevgilisi pahada hafif bir şey almıştır.

ve olaylar gelişir...
ihtiras limani
karın keyfini çocukların çıkarması gibi, 14 şubat'ın keyfini de çiçekçiler ve mekan sahipleri çıkarıyor gördüğüm kadarıyla. eşler için, yalnızlar için hayırlısıyla bir atlatsak da aradan çıksa günüdür çoğunlukla. taze sevgililer için anlamlı olsa da, çoğu insan için zahmet anlamı taşıyor.