boşanmak

patriyot
Evli bir çiftin evlilik akdini feshetmesinin. allah kimseye göstermesin fakat her ne sebeple olursa olsun, boşanma fikrini bir kere olsun aklına koyan çiftlerin tekrar mutlu olduğunu görmedim. "evlilikten kurtulmak" nazarı ile bakılıp, aile müessesi yıkılmamalı.

hele birde evliliğini kurtarmak için çocuk yapan çiftler var ki diyecek söz bulamıyorum. sevgisiz bir yuvaya doğan çocuğun bahtına yazık...
cihan yandi kanli nigar
Küçük yaşta başıma gelen hadise. Evet genç aklı aşk meşk dedik evlendik. aslında çok da küçük değildim. 23 yaşında hayatımın içine sıçtılar baba oğul. Annesi ve babası ayrıydı. Üst katımızda babası tek başına yaşıyacaktı. Evlenene kadar bir çok zorluktan geçtik ama aşığız ya hiç bir şeyi gözümüz görmedi. Bir hafta sonra babasıyla bir tartışmamız oldu ve babası bana tokat attı. Ben tabi susarmıyım bende ona saldırdım yüzünü gözünü çizdim. Eşim diye güvendiğim adam geldiğinde beni koruyacak sandım ama öyle olmadı. Aynı muameleyi ondan da görünce evime döndüm. Ve tek celsede boşandım. Bazıları kocan değil mi bir kereden bir şey olmaz dediler ama hiç pişman değilim boşandığıma. Bir kez yapan bir kez daha yapar. İyiki de boşanmışım o ruh hastalarından kurtulmuşum. Bir haftadır evliyiz ve sen kimsin bana vuruyorsun. Şimdi nerdedir ne yapıyordur hiç bilmiyorum bilmek de istemiyorum. Allah sorsun ne diyeyim.
bonnie
severek evlendiği kişinin her türlü yüzünü bir kez daha görebildiğin insan hayatındaki önemli dönüm noktalarından biri. insan birbirini en çok ayrılırken tanırmış. yüzde yüz doğru bilgi.
kozmos
eskiden zor görünen kolay yol idi, şimdi kolay görünen zor yol. ikisi de kendi kuşağı, zamanı içinde nisbeten doğru. çözüm önerisi olarak toplumsal yapıdaki genel zihni kudret seviyesinin yükseltilmesi yönünde yapılacak yapısal kıvamda reformları sunuyorum. aile ve sosyal politikalar/eğitim türkiye'de çöpden de değersiz, yüzeysel.
avni
ülkemizde iki evlikten birinin evrildiği hal.
nedenini sorsan; suçlu olan çoğunlukla
karşıdaki, bilemedin çevre ya da ıvır zıvır.
bence öncelikle iğneyi kendine batırabilmeli
insan olan. ( zorla evlendirilenler hariç pek
tabi
diko
Dünyanın sonu değildir. İnsanın hayatta her şey başına gelir. Önemli olan sağlıklı kalabilmek. O da ömürden gidiyor ha. Yani toprak olup gidiyoruz. Allah sirali ölüm nasip etsin. Bosanirsin yeniden bir hayat kurarsin. Hayat her zaman kaldığı yerden başlıyor arkadaş.
chivalric
bir arkadaşım 8 yıl sevgili olduğu kızdan 2 yıllık evlilik sonucunda boşandı. kendini yeni tanıyor desem yalan olmaz. evlilik de kendini tanıma fırsatlarından biridir. bedeli ağır olabilir, canı tatlı bir nesiliz biz de biraz.