boşanmak

patriyot
Evli bir çiftin evlilik akdini feshetmesinin. allah kimseye göstermesin fakat her ne sebeple olursa olsun, boşanma fikrini bir kere olsun aklına koyan çiftlerin tekrar mutlu olduğunu görmedim. "evlilikten kurtulmak" nazarı ile bakılıp, aile müessesi yıkılmamalı.

hele birde evliliğini kurtarmak için çocuk yapan çiftler var ki diyecek söz bulamıyorum. sevgisiz bir yuvaya doğan çocuğun bahtına yazık...
cihan yandi kanli nigar
Küçük yaşta başıma gelen hadise. Evet genç aklı aşk meşk dedik evlendik. aslında çok da küçük değildim. 23 yaşında hayatımın içine sıçtılar baba oğul. Annesi ve babası ayrıydı. Üst katımızda babası tek başına yaşıyacaktı. Evlenene kadar bir çok zorluktan geçtik ama aşığız ya hiç bir şeyi gözümüz görmedi. Bir hafta sonra babasıyla bir tartışmamız oldu ve babası bana tokat attı. Ben tabi susarmıyım bende ona saldırdım yüzünü gözünü çizdim. Eşim diye güvendiğim adam geldiğinde beni koruyacak sandım ama öyle olmadı. Aynı muameleyi ondan da görünce evime döndüm. Ve tek celsede boşandım. Bazıları kocan değil mi bir kereden bir şey olmaz dediler ama hiç pişman değilim boşandığıma. Bir kez yapan bir kez daha yapar. İyiki de boşanmışım o ruh hastalarından kurtulmuşum. Bir haftadır evliyiz ve sen kimsin bana vuruyorsun. Şimdi nerdedir ne yapıyordur hiç bilmiyorum bilmek de istemiyorum. Allah sorsun ne diyeyim.
bonnie
severek evlendiği kişinin her türlü yüzünü bir kez daha görebildiğin insan hayatındaki önemli dönüm noktalarından biri. insan birbirini en çok ayrılırken tanırmış. yüzde yüz doğru bilgi.