kanser tedavisi gören kızı bıçaklayan yiğit

miyesmikcih
nasıl bir türkiye'de yaşıyoruz?
istanbul yerel seçimlerinde ekrem imamoğlu'nu destekleyen ve sosyal medyada "her şey çok güzel olacak" tagını paylalan ve kampanyaya 20 tl yatıran, recep tayyip erdoğan'ın manevi kızım dediği ve meme kanseri tedavisi gören göknur damat'ı sosyal medyada geber diye mesajlar atanlardan sonra fanatik bir o. ç bacağından bıçaklamış.
imamoğlu geçmiş olsun dileklerini gönderirken ziyaretine gideceği mesajını vermiş.
tekirdağ odak gazetesinin haberine göre chp tekirdağ milletvekili ilhami özcan aygün olayın takipçisi olacağını ifade etmiş.
vuran kişiliksiz şerefsiz aranmaya başlamış.
bu olayın haberiydi, gelelim yoruma.
ulan şerefsiz, insanlık yoksunu, ahlaksız it.
kadına el kaldıran eksik erkektir. hele he biçaklayan, korkak şerefsiz oğlu şerefsizdir. bu yavşaklara bu cesareti verenler kesinlikle seçimlerde derslerini alacaklardır. zaten tekirdağ gibi bir şehirde akp ne alaka.
burası kadın tarafı.
gelelim kanser tarafına.
sakın hastalığımı hafife alma. kanserin ne olduğunu bilmiyorsan rabbin sana onu gösterir, sen olmazsan çocuğunda, annende, babanda, en yakınında görürsün. rab öyle diyor. ben cezeyı geciktirmem, bu dünyada veririm. sende olmayabilir, çocuklarında cezayı gösteririm.
rabbin göstermesin. git özür dile o kadından ve gece gündüz rabbine yalvar, yakar.
ben mevcut tc yasalarının senin hakkında bir yaptırım uygulayacağına inanmıyorum. ama hastaların duası ve bedduası rab nezdinde kabul görür.

kerimcan durmaz ve 31.ci survivor semih

miyesmikcih
kerimcan durmaz uçakta gösterdiği için 14 yıl hapsi istenirken 31.ci semih açık tv kanalından icraat yaparken acun ılıcalı tarafından hala ödüllendiriliyor.
iki kişi aynı edepsizliği yaparken biri cezalandırılıyor, diğeri ödüllendiriyor.
bakalım kerimcan durmaz'ın avukatları emsal gösterecekler mi?
acayip bir ülke, ucube bir yargı.

anonim kalmak

bonnie
-selam
-selam
-ben seni çok merak ediyorum. whatsapp a geçelim mi?
-yok ben anonim kalmak isterim.
- biliyordum.
-neyi? anlayamadım.
-sen fake sin. böylece ispatlamış oldun.

ben fakeeeeeee'immmmm ulen. onun bunun fakeeee'yim hatta.

olmaz demeyin. bakın yıl 2019 bunlar hala oluyor.

anonim kalmak

rene
internetin eskiye göre günümüzde "kısmen" de olsa insanlara tanıdığı bir özgürlüktür anonimlik. Gün geçtikçe bu anonimliği kaybediyoruz. Facebook gibi yapılar başta olmak üzere sizin tüketim alışkanlıklarınızı datalamak için sizi yaşadığınız devletin sistemindeki halinizle internet üzerinde var olmaya zorluyor. Bu da sizi attığınız her adımdan, söylediğiniz her sözden yaşadığınız ülkenin hukuk penceresinde sorumlu olmanız anlamına geliyor. Twitter'da attığınız bir tweet için hapse girebiliyorsunuz, facebookdaki bir yorum yüzünden evinize polis gelebiliyor. Kitleleri gerçek kimlikleriyle internette var olmaya teşvik edenler aynı zamanda sosyal medyayı domine eden belli başlı oluşumlardır. Bunlardan uzak durmak en mantıklısı. Çünkü bu yapılar, sizi olabildiğince şeffaflaştırırken kendileri bir o kadar kodların arkasında at koşturuyorlar. Günümüzde neredeyse imkansız olan anonim internet kullanmanın önemini çok iyi kavramalı ve gerekirse bunun için duruş sergilemeli ve mücadele etmeliyiz.

tek başına yaşamanın dezavantajları

bonnie
hastalandığında anlayabileceğin gerçeklerdir. bana hep klasik gelen ahahaha diye güldüğüm bir şey vardı ki bir tas çorba verenin olmaması. çok değerliymiş ve doğruymuş.
bir tuvalet kağıdını bırak insan kolunu, bacağını bile o kadar uzak hissedebiliyor ki bazen. bunları hareketlendirebilmek için bile farklı kol ve bacaklara ihtiyaç duyuyorsun.
ukde; kozmos
notu: bir tuvalet kağıdı ne kadar olabilir lan.

6 mayıs istanbul seçim iptali

codeboss
Klavyeyi kırdım, ekran klavyesi ile yazıyorum.

24 haziranda yeniden sevineceğimiz bir seçim olacak, inanın çocuklar.

Tüm belediyeleri iptal etseydiniz akpysk niye sadece Büyükşehir için iptal kararı veriyorsunuz ki.
Elinizden 3-5 belediye daha gider diye mi korktunuz.

the owl

hak yeme hell yeah
Sözleri olmadan bir çok şey anlatan ı love you but ı've chosen darkness şarkısı...

1 yılın ardından dinleyip kendime işkence etmesi de ayrı bir zevk. Güzel şarkı vesselam.

sevilen yazarın entrylerini okumak

bouii
Hiç kimseyi olduğundan farklı görmekten rahatsızlık duymayanlar için bir çeşit yolculuğa çıkmaktır. Bir nevi o insandan izin almadan, onun dünyasında seyahat ediyorum gibi hissettiriyor.

Kimisinde ilk günden bugüne acılı bir değişim görüyorum, kimisinde ise iyileşip taburcu olmuş bir hasta... Bazılarını okurken kahkahalarım, bazılarına ise tarifi olmayan yaralarım eşlik ediyor.

Bu bir yazar dahi olsa bir insanı bir şekilde sevmek istiyorsanız bir bahaneyle seviyorsunuz zaten kalanlar hep bir bahane, hep bir yalan oluyor.