diyanet'in telefonun değil eşinin yüzüne bak videosu

azrailin regl donemi
beyni teknolojik aletlerin esiri olmuş insanlar için güzel bir sosyal mesaj olmuş. fakat kadının hizmeti götümüze aman işte gözümüze sokulmuş. böyle kadın varsa getir bana turşusunu kurayım da eskimesin lan. ayrıca türbanlı kadınlar evde, özel olan o dört duvar arasında da mı bu şekilde geziyor. tabii ki hayır! en sekis kıyafetleriyle geziyorlar olum siz kimi kandırıyorsunuz asdfgb

hmmm demek ki türbanlı fantezisi yapıyorlar. bu video işin giriş kısmı olmalı. kesin o kek yendikten sonra korkunçlu şeyler yaşandı ama videonun devamı açıklama kısmında asdfgh

diyanet tüüü sana lan! resmen konulu film çekmişsiniz.

evde kedi beslemek

turuncu gemi
bugün kedisi olan bir arkadaşımı ziyarete gittim. arkadaşımın 2 de papağan cinsi kuşu var. kediyle beraber uyuyup kalıyorlarmış. geçen günlerde papağanın biri uyurken kedisinin kulaklarını ısırmış ve kedi buna sadece ağlayarak tepki göstermiş.

benim kedimse duvarın boyumun yetişeceği en yüksek yere kafesini astığım kuşumu yemek için perdeyi tarzan gibi kullanarak atlıyor. allahtan daha o kadar bir tarzan değil eşşeolu eşek.
neyse allahtan benim kedimin içinde devrimci bir öfke ve zeka var diye avutmak istedim kendimi. ama bu saçma avuntum kısa sürdü. kendisini sakinleştirmek için yoga öğretmek isterdim fakat ben de bilmiyorum o naneyi.

gürgen öz

hak yeme hell yeah
Aman şu zenginlerin de duyar kasmalarına ayrı uyuz oluyorum. Kamera karşısında iki oyna, paraları götür ; sonra parasıyla gösteriş yapanlara kızıyorum diye duyar kas.

Ulan bir insan parası ile gösteriş yapmayınca, kendi kendine zenginliğini yaşayınca fakirin, açın karnı mı doyuyor?

Türkiye'deki bu kitleye çok kızıyormuş. Ben de sizin kitleye kızıyorum amk. Bok gibi paranız var, bir mekanda ödediğiniz hesabı o 4 kardeş ömrü hayatında görmedi belki. Çıkarıp verseydiniz lan. Türkiye'de fakirden bol ne var? ''ulan bende bu kadar para var, bununla gösteriş yapmayayım'' demekle bitmiyor iş. Çıkarıp vereceksin, paylaşacaksın ki bu düzene karşı olduğunu yutuyor gibi yapalım. Sadece gürgen öz değil, genel şu ünlü, zengin kim varsa o kitleden bahsediyorum.

Bir yanda insanlar fakirlik yüzünden ölürken, sizin cebinizde sülalenize yetecek para varsa; sen bununla gösteriş yapsan neee? Yapmasan ne? Değişen ne olacak ki?

kakaizm

ruzgara karsi iseyen adam
Bir an için yeni bir sanat akımı zannettim. Dadaizmin simgesi Duchamp'ın meşhur Pisuvarı olduysa, kakaizmin ne olurdu yazmak bile istemiyorum. Kokunun etkisiyle, plastik sanatların bir çok kolunun aksine farklı duyu organlarını harekete geçireceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Kakaizm demişken, aklıma tatakizm geldi. Diyeceksiniz ki o ne? Tatakizm denilen bir akım tabi ki yok, en azından sanat tarihi literatüründe mevcut değil. ama bir ara öyle bir geyik vardı. Yıllar önce bir karikatürist burnundan çıkardığı tataklardan küçük heykelcikler yapmıştı. Adam bunu sanat için değil, tamamen eğlenmek için yapıyordu. yaptığı işe tatakizm demiş ve figürlerin fotoğraflarını dergisinde paylaşmıştı. (Yanlış hatırlamıyorsam l-manyak dergisiydi)

Neyse bir gün, arkadaş sohbetinde bu konu açıldı. Modern sanat adına türlü hokkabazlıklar yapan insanlar vardır ya, işte tam olarak o kabilenin bir neferi olan arkadaşımın kafasında birden şimşekler çaktı ve ben de tatakizm yapacam dedi. Yapma, etme dedik, yok! Ne desek boş anlatamadık, başladı bu stok yapmaya. Bir insan düşünün, yolda, kafede, evde, sınıfta her yerde burnuyla oynuyor. Bir de işi sululuğa vurup, "sanatta ayıp olmaz, ehehe ehee..." diye espriler yapıyordu. Neyse biraz zaman geçti, çevresinden de yüz bulamadı ve bu absürd fikir bir şekilde son buldu.

zengin sözlük

rose
Vay be. Aylar önce ruhuma keçiler saldırınca buradan da kaçmıştım. Oysa paralel evrene de kaçsan yanında her acıyı da sürükleyip götürüyorsun. O bavula sadece eşyalar konulmuyor. Tüm pişmanlıklar, hayalkırıklıkları, yenilen envai çeşit kazıklar, başarısızlıklar v.s de konuluyor.

Yani ben buradaki hesabımı silmeyi başaramamıştım bir türlü. Demek ki tekrar varmış nasipte. Neyse keçiler gelmeden az yazayım bari.

t: tatlı bir interaktif sözlük. Nüfusunun sakinliği beni çok cezbediyor.

internette tanışılan kişiyle ilk buluşma

esdemirei
Yabancı dizi izlemeye başladığım lise başlarında Doctor Who dizisi ilgimi çekmiş, bir yandan modern sezonlarında güncele gelmeye çalışırken bir yandan da o diziye ait yerel bir Facebook grubu olan Doctor Who Türkiye Hayran Grubu'da (hâlen aynı adda mı yaşıyor mu emin değilim) takılıyordum. O grupta bir kız dikkatimi çekmişti. Pek sosyal ve girişken biri olmadığım hâlde öylesine arkadaşlık isteği yollamıştım. Kabul etmişti. 1,5 yıl boyunca ben ona yazdım, o bana yazdı (hatta ileriye yönelik konuşmalar falan da yapmıştık) derken bu grupta bir grup arkadaşın düzenlediği buluşmalardan birinde İstanbul Bakırköy'de buluşmuştuk. İlk yüz yüze buluşmamız ne iyi ne kötü geçti denebilirdi. Bunun doğum gününde de aynı o grup arkadaşla toplanıp doğum gününü kutlayıp akşamleyin de annesiyle karşılıklı türk kahvesini içtiğimi hatırlıyorum. Gel zaman git zaman buna bir ara sürpriz yapmak istemiştim. Evine gittiğimde civardaki alışveriş merkezinde buluşacağımızı söylemişti. Gittikten sonra geçen yarım saat sonrası buna mesaj atmıştım. Yabancı bir numara bana hasta olduğuyla ilgili mesaj atmıştı. Annesi sanarak geçmiş olsun dileklerimi ilettiğimi hatırlıyorum. Akşamleyin konuşma arasında mesaj atan numaranın annesi olup olmadığını sorduğumda annesi olmadığını söylemişti. Kim olduğunu sorunca söylememişti. (Tabii bundan sonra bir erkek olduğunu öğrenmiştim) Geçen 1,5 yılda bana güvenmediğini sorunca da güvenmediğini söylemişti. Ben de bu yüzden ilişkimizi noktalamıştım. Bu tür ilk buluşmalarda ilk ve son deneyimim bu olmuştu denebilir.

v for vendetta

ruzgara karsi iseyen adam
Maskeli anti kahraman. v for vendetta Bir Vertigo yayını. Vertigo, dc comics'in maskeleri ve pelerinleri çöpe atıp büyükler için de bir şeyler yapalım düşüncesi ile oluşturduğu yan kuruluşu. Daha karanlık ve sert hikayeler sunan vertigo'ya yaptığı her işte insanları kendine hayran bırakan alan Moore katılıyor ve v for vendetta gibi bir şahaser ortaya çıkıyor. Alan moore kim derseniz, seksenli yıllarda frank miller ile ana akım çizgi roman dünyasını sarsan ve yaptığı işler ile sektöre cağ atlatan bir yazar. Adam Swamp Thing, the killing joke ve daha da önemlisi Watchmen gibi eserlere imza atmış.

Diyeceğim odur ki, filmi çok beğendiyseniz bir de orjinal hikayeye göz atın. Daha karanlık ve acımasız bir "v" ile karşılaşacağınızı temenni ederim.

altan kardeşler ve nazlı ılıcak hakkında karar

miyesmikcih
fetö davası sanıkları mehmet altan, ahmet altan ve nazlı ılıcak halkında yürütülen dava karara bağlanmış. buna göre akpli tutuksuz sanık mehmet altan'ın suçsuz görülerek beraatine, ağlayıp sızlayan, hükumete yalvarıp yaltaklanan fetocü sanık nazlı ılıcak'ın 8.5 yıl hapsine ve denetimli serbestlik ile salıverilmesine, yine tutuklu sanık muhalif yazar ahmet altan'ın 10.5 küsür yil hapsine, yattığı göz önüne alınarak denetimli serbestlikten yararlanarak salıverilmesine karar verilmiş. geriye ışid'e silah taşıyan araçları ifşa eden bir can dündar kaldı .
fetö zaten siyasi, ayağını bacağını aramıyoruz parlamentodaki kırkayakları hakkında eyleme geçmelerini bekliyoruz. tek kare dahi fotoğrafı olan herkesi

inançlara göre boşanma oranı

miyesmikcih
dünyada olsa gerek. ancak hristiyanlıkta boşanmak hiç de kolay değil, buna katolik, ortodoks ve protestan mezhepleri dahil.
pew research'ın bu araştırması ya eski ya da doğru değil. veya avrupa hristiyanları bazılarının dediği gibi dinlerini terkediyor.
yahudi de asla boşanmaz.

çalın davulları

hak yeme hell yeah
Üst komşum rahmetli arif amcam çok severdi bu türküyü. Çok aksi adamdı rahmetli ama iyiydi.

Piyano, gitar sesine tahammül edemez; bastonuyla tak tak vururdu. Ama ne zaman bağlamayı elime alıp bunu çalıp söylesem, bastonla vurmayı keserdi.

Şu son birkaç aydır sanırım hayatla olan tüm bağlarımı kestiğim için daha anlamlı geliyor bu türkü. Bu türkü keisnlikle hayatla olan tüm bağlarını kesmiş bir adamın yazdığı bir türkü çünkü. Eskiden dinlerken nasıl olur da bir insan hayatla bağlarını keser derdim. Şimdi çok iyi anlıyorum...

Sol serçe parmağım hareket etme kabiliyetini yitirmesi sebebi ile artık çalamasam da tolga çandar abime hâlâ eşlik edebiliyorum.