sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bonnie
11 yıllık bir memuriyet hayatım var. 7 yaşında aldığım bir çocuğu 10. yaşı bitmek üzereyken gönderiyorum. yani bu dünyada sadece ve sadece 7-10 yıl yaşamış bireylerle deli dolu, dolu deli bir 4 yıl yaşıyorum. sonra arkasından gelsin bir sonrakiler. henüz dünyada bu kadarcık senedir var olan bu canlarla uğraşmak beni hem güldürüyor hem de ağlatıyor. her gün aynı şeyler mi diye asla gitmiyorum işe. çünkü her gün farklı şeyler yaşıyorum. bu cüce minik canavarlar hem benden çok şey alıyor hem de çok şey katıyor.

öğrencilik hayatım boyunca sözlükleri takip etmiştim. ama asla üye olmamıştım. o zamanlar sınıf öğretmenlerinden nefret eden bir ton büyümüş insanlarla karşılaşmıştım. onları okudukça dedim ki benden böyle nefret etmesinler, arkamdan bu kadar öfkeli yazılar yazmasınlar. mesleğimi yaparken hep buna dikkat etmeye çalıştım.

yani demem o ki belki bir 3-5 yıl sonra burada mezun ettiğim ilk öğrencilerimle karşılaşıcam. işte o zaman evlatlarım afedersiniz sıçtım mavisini görücem. görücem çünkü hayatın toz pembe olduğu günler çok geride kalmıştır onlar için. offff.

haklı olduğunuz halde af dilemek

pasaklikontes
Çoğu zaman cahil ve laftan anlamaz insanlar yüzünden başvurulan bir durumdur.
En acılarından birini hayatın bana yaşattığı doğrudur. Üstelik karşımdakinden cevap bile alamadım. Boğazım yırtılana kadar affet beni diye çırpınmıştım sağnak yağmurun altında , üstüm başım çamur içindee ...

Üstünden 2 ay geçmesine rağmen o an hem hayal meyal hem de mıh gibi aklımda. Yerlerde ters dönmüş hamamböceği gibi kıvranıyordum. Hem hiçbir şey hissetmiyor hem de bütün kemiklerim aynı anda kırılmış gibi acı çekiyordum. Beyninin kendisini dondurduğu, yoğun çelişki ve ne düşüneceğini , ne hissedeceğini bilememe durumu...
İşte o gün anlıyorsunuz hala yaşarlarken değer bilmenin kıymetini.
Mezar taşlarının buzdan beter olduğunu bu şekilde tatmamanız dileğiyle !

erkeklerin dedikodu yapmadıkları yalanı

bonnie
yıllar yılıdır kadına iftira atılarak kadının özelliklerinden biri imiş gibi görünmesine neden olmuş bir propaganda, bir algı yönetimidir.

en halis muhlis dedikodular kahvelerde döner. bire bir şahidim. bir ara bir kahvehanenin bir üst katında oturdum. sabah namazından sonra başlayan ve gece yarılarına kadar dönen dedikoduları balkondan dinledim. tabii bilimsel çalışmalarım icabı.

dedikoducu olmak bence cinsiyete değil karaktere bağlıdır. hodri meydan.

sözlüğe dönmek

magic mushroom
Döndüm sakin, tatlı, zengin sözlüğeeee
Leylim ley, nırınım nırınım.

Güzel sözlük bekle beni, yazıcaaaamm
Leylim ley, nırınım nırınım.

Yazarların biraz değişmiş mi neeeeeee
Leylim ley, nırınım nırınım.

Alexa'ya değil girilere sor beniiiiii
Leylim ley, leylim leeeeyyy, leylim ley...

tavukların birleşip kümese giren tilkiyi öldürmesi

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Eğer haberi gördüyse muhtemelen babamın içini rahatlatan olay olmuştur. Görmediyse de yarın sabah göstereceğim. Yıllarca Her pazar öğlen evde belgesel izlerken adam yırtıcıların kovaladığı büyük ve boynuzlu hayvanlar için “lan gerizekalılar toplu durup saldırdıklarında boynuz vursanız çitme atsanız hepsini yere serersiniz” diye hayıflanıp durdu. Anlatamadım bir türlü doğanın kanunu bu, bunlar zeki değil kaçmaya meyilli. Herkes kendi canının derdinde. Yok anlamıyordu.

zengin sözlük

icgqhs
net olarak fark ettiğim bir şey oldu, kaliteyi kaybetmeyince ya da ödün vermeyince ve üstelik bunları yaparken "kimse vazgeçilmez değildir" ya da "entry'lerimi silerseniz giderim" diyenlere taviz vermediğimiz için kalite hep stabil kaldı.
Zengin sözlük burada yazan kaliteli sözlük yazarlarının olacak daima. çok olan, kalabalık olan gereksiz bir güruh olacağına böyle kaliteli nadir insanlarla doldu burası.
entry yarışına girmeden kaliteli içerik iyi oluyor.
zaten kalitesiz ve çöp entry dediklerimiz kısa zamanda kendini belli edip kimsesiz kalıyor ya da barınamıyor.

ben buraya neden çıktım, niye çıktım?!

burayı gerçekten sahiplenen kemik kaliteli ciddi bir kitle var, ben girmesem bile burada olan.
onlara ince bir teşekkür etmek ve yönetim olarak kalite, kalite diye yırtınmamızın karşılığını almış olmanın haklı gururu ve sevinci var.
Teşekkürler Zengin Sözlük müdavimleri.
ha bu arada 100bin entry geçilmiş.
Alkış!

zengin sözlük

bouii
Taze bir yazar olarak ilk izlenim niyetine bir şeyler karalamak istediğim sözlüktür. Sözlük tanımı hayatımıza girdiğinden beridir bir şekilde yazar, okurum. Büyük tabir edebileceğimiz sözlüklerde küçük balık da, kendi halinde sözlüklerde trollde oldum.
Küçük sözlüklerin genel sorunu olan birbirine salça olma, her yazdığına çeşitli kulp bulup saldırmak gibi gereksiz faaliyetlerin olmaması en büyük artısı. zamanında "her başlığın altında sen varsın, çok giri yazmandan rahatsız oluyorum" diyerek sataşan tiplerle bile muhattap olmak zorunda kaldım. bu yüzden Gereksiz bir sürü başlığın arasında kaybolmadan, özgürce yazdığım, az ama öz yazarın olduğu güzel bir sözlük süpriz oldu.

zengin sözlük

magic mushroom
İsviçre bankalarında hesapları, wall street'te hisseleri olan sözlük. O yüzden yazar maaşları da diğer sözcüklere göre oldukça iyidir, entari başına primler de cabası. Severek yazıyorum.