evde sıkılmadan vakit geçirebilen insanlar

number eleven
Kendisiyle iyi anlaşan insandır. Dışarı çıkacaksa, herkes çıkıyor diye değil, canı istediği için çıkan insandır. Saçma sapan popüler kültür akımlarıma kukla olmayan, kendisiyle başbaşa kalmaktan korkmayan insandır.

Velhasıl, kendine ait olan o dünyasında olmayı, dışarıdaki o kakafoni ve kokuşmuş kalabalıkta olmaya tercih eden insandır.

insanların mutsuz olmasının sebepleri

number eleven
Şahsi fikrime göre en başta gelen sebeplerden biri sosyal medya. Bugün eskiye oranla şartlar çok daha iyi durumda olmasına rağmen, bugünkü nesil eski dönemlerdeki insanlar kadar mutlu değiller. Eskiden insanlar daha mutluydu. Buna sebep olarak sosyal medyayı gösterme sebebimse, insanların kendilerini devamlı birbirleriyle kıyaslamaya yönelmesi. Böylece hep birbirini geçme yarışı içine giren insanlar gerçek dünyadan kopup sosyal medyada yaşamaya başlıyorlar ve sonuç olarak hem kendilerine hem de hayata karşı yabancılık çekiyorlar. Varsa yoksa hep başkalarını geçme telaşı. Oysa bunun sonu yok. Çünkü asla ama asla doyuma ulaşamayacaklar.

Sonuç ise, elbette ki mutsuzluk.

telefon ve whatsapp'tan ulaşılamayan insan

number eleven
Bazen benimdir bu. Sonuçta ben kimseye bana istediği an, istediği şekilde ulaşabilme özgürlüğü verdiğimi hatırlamıyorum. Herkesin cebindeki telefonu istediği gibi kullanma hakkı var. İsteyen istediğini istediği zaman arar eyvallah kabul. Lakin ben de kendi cebimdeki telefonu istediğim gibi kullanma hakkına sahibim. Dolayısıyla arayan olduğunda bakıp bakmamak benim bileceğim iş. İstersem de telefonu komple kapatırım.

İnsanlar, dünyada sadece kendileri olduğunu zannetme gafletine düşmek yerine kafalarını kaldırıp etraflarına baksalar ve kendilerinden başka da birilerinin olduğunu görseler, sanırım dünya biraz daha güzel bir yer olacak.

paranoyak

number eleven
Freud'a göre aşağılık kompleksi bulunan insandır. Çünkü Freud'a göre paranoyanın altında aşağılık kompleksi vardır.

Ne yazık ki toplum olarak da böyle bir probleme sahibiz. Devamlı dış güçler tarafından oyun oynanıyor üstümüze, herkes bizi kıskanıyor, devamlı önümüz kesiliyor. Hı hı... Yersen...

chai tea latte

dante
Doğadan'ın büyülü bohça serisindekiyle yapılınca tadı kendimce acı olan, orijinalinin manda sütüyle yapıldığı söylenen tadı hafif salepi andıran lezzetli kış içeceği.