bülent arınç

turuncu gemi
kaç senesiydi tam hatırlamıyorum. fetö medyası o zamanlar bülent arınç'a suikast aspara-gazlarını hem tv'lerinde, hem de gazetelerinde boy boy manşet yapıyordu. aranızdan çok kimse hatırlamaz fakat tsk'nın en mahrem yeri olan kozmik odaya bu gazla girilmişti. en son da bu şahsın damadı fetö'den bir girip bir çıkıyordu, son durum nedir bilmiyorum. fakat oğlu akp milletvekilidir.
aynı zamanda hükümet sözcüsüyken, melih gökçek'in ankara'yı nasıl parsel parsel fetö'ye sattığını açıklayacaktı, açıklamadı. bir tane savcımız da bunu ihbar kabul edip harekete geçmedi.

türkiye'de yaşayan en zeki insanlardandır. yıllar boyunca erbakan'ın beyin takımının beyniydi. daha sonrasında tayyip erdoğan'ın beyin takımının en kilit ismi oldu. akp'deki son dönem tasfiye dalgasından nasibini aldı ve rte ile gizliden bir parti içi mücadeleye girdi, kaybetti. sonrasında uzlaştı tabii. fakat tayyip bey, arınç'tan bile 3 katı zeki olduğunu herkese kanıtlayarak beni çok şaşırtmıştır. arınç'ın salt zekası değil, entelektüel birikimi de ülkemizde yaşayan çok kişiden yüksektir. fakat bu özelliklerine rağmen tayyip beyle ince mücadeleyi kaybetmesi beni gerçekten çok şaşırtmıştır.
turuncu gemi
hiç unutmuyorum akp'nin iktidara ilk geldiği yıllarda rusya'ya gitmişti. orada bir gelenek olan lenin'in mezarını ziyaret ettikten sonra basına verdiği demeci hiç unutmuyorum
''lenin'i ölü görmek güzel''
o günlerde çok sevdiğim bir arkadaşım '' dua etsin lenin oni yaşarken görmemiş, yoksa halı haraptı'' demişti. yaşamımda kahkahalarla güldüğüm çok az andan birini yaşamıştım o gün.

haaa bu aradaa bülent bey, ne oldu o parsel parsel fetö arazileri? ne ara açıklayacaksınız? buradan halkımıza da sesleniyorum, neremize kime ne ara bu kadar çok peşkeş çekilmiş de bizi götümüze don alamayacak kadar yoksullaştırdıklarını sormamız için lenin'in mezarından kalkmasını mı bekleyeceğiz?