burç

kadin kismisi cok yazmaz
kalelerin savunma duvarıdır burç.
Çok işe yararlar , savunmayı güçlendirir, içindekilere güven verirler. insanların da savunma duvarı olmuşlar. acılarını sakladıkları ve içinde kendilerini güvende hissettikleri. işe yaramadığı aşikar ama olsun geceleri elleri yumruk yumruk uyumuyorsa insan,acıdan, ne mutlu ona.

neyse boşver onu ya,
Ben bi şiir okudum içinden şu sözcükler geçiyordu;
"sivridir ayakları bastıkça katı taşlara
kadınlar memelidir,
ya viski içmeli ya bira."

(ne güzel dimi?daha güzeli olsa onu da okurum, okurdum.)

ben ilkini tercih ediyorum, o ayrı, ama burçlar ve astroloji deyince aklıma sadece ahu tuğba'nın "kadın erkek eşittir ama kadınlar daha eşittir" sözleri geliyor...kim burçlara inanıyorsa ve kim bilime inanıyorsa hepsi ve her biri birbirinden daha eşit ne de olsa!

inan kardeşim, istersen köpeğe inan, istersen leğene , ister hurçlara inan, istersen burçlara, aya yıldıza, ya da başakların sarısına,ister sevgilinin saçlarının sarısına, bir tatil gemisine ya da kuşun kanadına hatta ispirto bile olur seni ikna ediyorsa, bir dilim ekmeğe inan, istiyorsan denizdeki tuza, kruvaze cekete ya da kuru soğana, olmadı şapkaya inan, bal arısına, gününe göre akrebe inan gününe göre kovaya, okuduğunda karadeliklere inan,yer çekimine, cinsel çekime inan, yırtıcı kuşlara inan, tekir kedilere, evet kedilere iki kere inan bana kalırsa, defter kenarlarına yapılan süslere inan, harita metot defterine,dolmakaleme, simitçilere, italyan mutfağına inan istersen , ya da en çok bilgiye, aklın üretebildiği fakültelere inan.

neye inanıyorsan inan.
ama içinde var olduğunu unuttuğun gerçek duygulara ve ihtiyaçlarına her şeyden çok inan. ancak o zaman insan olursun.yoksa güç ve empati arasında savrulur durur, insan olduğunu unutursun.

yaaa işte çok şeyetme yane!