bütün gün ağlamak

bonnie
hassas bir günün sizi dört bir yandan kuşatması sonucu gerçekleştirilen eylem.

malum bugün anneler günü. güne gözlerimi açtığımda saat 11'di. abovv 99 mesaj var whatsappta. herkes ne kadar güzel şeyler bulmuş vay anasını dedim. daha ben bunları okurken damlalar hazırdı zaten. dedim ben de güzel şeyler bulayım da atayım gruplara. 40 tane grup var anasını satıyım. dedim ne yapsam da değişik bi şi ben de atsam; reklam filmleri hep güzel ve duygusal olur diye youtube a yazdım. ardı ardına anneler günü ile ilgili çıkmaya başladı filmler. milli takıma sürpriz çekimler mi dersin, metroya anne eli değince neler olurun çekimleri mi dersin. ben hüngür hüngür ağlıyorum tabii.

youtube bu bin tane anneler günü videolarından sonra geçti mi babalar günü videolarına. hoppala burnum balon gibi oldu ağlamaktan.
sonra akşamüstü oldu whatsapp grupları çoştu. 2, 5 yaşındaki kızının ses kaydını gönderenden tut, kendi annesiyle çekilen kısa videoları atanlara kadar. allaım ağlamaktan delircem.

dedim biraz uzaklaşayım bu ortamdan. ekşide yararlı web siteleri mi ne öyle bir başlık takibimde. bir film blogu atmış adamın biri. ona tıkladım. bir film izleyeyim dedim. sandra bullock u görünce açtım filmi. film the blind side. anam ağla ağla.

sonra akşam oldu. anneme telefon açtım. olanlar oldu. karşılıklı bir ton ağlaştık işte. buraya kadar okuduysanız diyeceğim şudur ki... bu nasıl bir gündü yahu. uyumak gerek artık.
kombiwankenobi
Aşk acısı çektiğim bir gün ağlamakta zorlanmıştım. Aslında zorlanmak değil de direnmiştim. Normalde bir habere bile -yalnızken- ağlama özelliğine sahibim. Canım yengeç burcum. Ama konu aşk acısı olunca kendimde böyle bir şeyi hak göremedim. Nasıl ki aşk acımın sebebi her ne kadar bu olsa da. Neyse konumuz bu değil. O gün çok zorladım kendimi. Resmen içimdeki biri ile savaştım ve ağlamadım. İkinci günün sabahını hiç unutmuyorum. Oturdum yatağıma ve düşünmeye başladım. Gözümden damla damla yaşlar akıyor ama asla sebebi aşk acım değil. Aşk acım aklıma gelir gelmez kendimi frenliyorum. “Saçmalama buna ağlamazsın” diyerek. Neden böyle bir şey yapıyorum veya neden böyle bir karşı mekanizma geliştirdim içimde hiçbir fikrim yok.
Aşk olayı galiba bende tamamen doğaçlama olması gerek. Kurgu da çöküyorum.