can sıkıntısından yapılan anlamsız davranışlar

bonnie
can sıkıntısının getirdiği o bunalımlı anlarda yapılan saçma sapan davranışlar.
ikide bir gidip buzdolabını açmak ve her seferinde ağzına bir zeytin atmak. bu geceki anlamsız davranışım bu. 30 adet yeşil zeytin yemiş olabilirim. bundan bize ne diyeceklere de kısa bir bilgi bırakayım.

Kanada'daki York Üniversitesi'nden John Eastwood demiş ki bu can sıkıntısı duygusu bize bir şeyler anlatmak ister. ondan hemen kurtulmamaya çalışın ki bu duygu size ne atlatmak istediğinizi anlatmaya yarasın.

ruzgara karsi iseyen adam
Bir şeyler karalarım. Özellikle Ortaokul ve lise yıllarımda derslerde sıkıldığım zaman, başlardım kitabı karalamaya. Bir bakmışım kitabın boş alanları; Çöpten adamlarla, vücutsuz tuhaf kafalarla, ucubelerle dolmuş. Bir keresinde öğretmenimin biri "oğlum senin psikolojik sorunların mı var?" Diye sormuştu. Halbuki sıkıntıdan istemsizce karalıyordum.

Neyse efendim diyeceğim şudur ki, aradan yıllar geçse bile insanın huyu değişmiyor. Hâlâ sıkıldığımda karalıyorum. Gerçi artık daha naif şeyler ortaya çıkıyor. Bugün işteyken başladım yine üflemeye, püflemeye. Sonra bir baktım yine bir şeyler karalıyorum. Yılmadım fotoğrafını çektim. Ha, bunu neden mi paylaşıyorum? O da sıkıntıdan işte!


zenginsozluk.com/foto
azrailin regl donemi
sigara içmek. aslında hepimiz canımız sıkıldıkça ya da ne yapsam acaba? dediğimiz her an bunu yapıyoruz. halbuki sigara içmek için hiç bir tutarlı nedenimiz yok. aksine bırakmak için çok fazla sebebimiz var.