çayı şekersiz içmek

ihtiras limani
Eğer ben bile alıştıysam buna herkes alışabilir. Eğer aklınızda acaba şekeri bıraksam mı yapabilir miyim gibi bir düşünce varsa, ihtiras limani bile alışmış ve sevmiş, ben mi içemeyeceğim diye gönül rahatlığıyla düşünebilirsiniz.
bonnie
3 veya 4 gün sürecek geçiş dönemiyle başlanabilecek sağlıklı çay içme kazanımıdır.

bir arkadaşımın şekerin zararlarını anlata anlata beni içten içe yemesi ve çay içtiğini o zaman anlayacaksın demesi üzerine başladım. ilk 3, 4 gün gerçekten zorlandım. mide bulantıları yaşadım resmen. ancak dediğinde gerçekten haklıymış. çay içiyorum diyorum artık.

kamu spotu; ebeveynler paşa çayı yaparken içine şeker atmadan versinler çocuklarına. nasıl başlanılırsa öyle gidiyor çünkü. o şeker, bu şeker. nereden kıssak kardır.sos
3-4 senedir gerçekleştirdiğim eylem. kahveyi (her türlüsü) de şekersiz içiyorum. hemen hemen her şeyi hatta her şeyi şekersiz içiyorum. uzun zamandır bir bardağı karıştırdığımı hatırlamıyorum.
icgqhs
Kardeş o kaşığı alabilirsin, şeker kullanmıyorum da.
Şeker kullanmıyorum, lütfen siz neden atıyorsunuz? Aa çok zararlı.
Bunlar resmen gizli bir örgüt gibiler, şeker düşmanları.
Tamam kullanmıyorsun çok güzel. Tebrikler ve teşekkürler tavsiyelerin alındı.
emekli yoda
aslında sadece alışkanlıktan ibaret. çayı şekerli içtiğiniz dönemlerde, şekersiz çayı içemeyeceğinizi düşünüyorsunuz. şekersiz içmeye başladığınız anda da şekerli çay artık oralet gibi gelmeye başlıyor.

çok uzun bir zamandır hiç bir içeceğe ekstra şeker atmıyorum. evet daha sağlıklı ama çok da övünülecek bir şey değil gibi.
sos
havalı olmayan, şekerli içenler tarafından havalı olarak görülen insanlardır. çünkü çaya şeker atanlar, şekersiz içenlerin çayı tatsız şekilde içtiklerini sanırlar. halbuki alışma süresi geçildiyse şekersiz çay artık ne tatlı ne tatsız (hatta tatlıya yakın) tam ortada bir hal alır. yani "çayın tadını asıl o zaman alırsın" sözünden kasıt budur aslında.

mekanda diyalog genelde şu minvalde geçiyor hep:
- sen şekersiz mi içiyorsun?
+ evet.
- vayy... nasıl içiyorsun onu ya öyle?
+ oral yolla.
- nasıl yani?
+ ağzıma alıyorum.
- neyse konu çok başka yerlere gitmeye başladı.
ruzgara karsi iseyen adam
Yıllarca çaya şeker atarken cömert davranan bir insan olarak söyleyebileceğim şudur ki, şekeri azaltın. Mümkünse hiç kullanmayın. Hatta çayı da azaltın diyeceğim ama, o başka bir mevzu.
Neyse, biz şekere geri dönelim. Yaklaşık bir yıl öncesine kadar çayı bol şekerli içerdim ve yanlışlıkla şekersiz çaydan bir yudum alsam tükürecek gibi hissederdim. Bir gün şimşekler çaktı ve dedim ki, "artık sağlıklı yaşayacağım ve şeker dahil, tüm abur cuburları hayatımdan çıkaracağım." Bir anda şekersiz çaya başladım ve şuan içtiğim çaydan eskiye göre çok daha keyif alıyorum.
Kısaca, ben bile şekeri bırakabildiysem, herkes bırakabilir. Kamu spotu gibi bir enty oldu ama bi deneyin. Şekersiz için...