cehennem

zengin sozlugun fakir yazari
Tanım: Günahların büyüklüğüne göre gruplara ayrılmış cezaevi.


ilk defa yeni gittiğim bir yere yabancılık çekmeyeceğimi düşünüyorum. hep bizden amk. tanıdığım bütün Müslümanı, Hristiyanı, yahudisi, ateisti herkes buraya çalışıyor.

şunlar bitmeden alsak bari.

zenginsozluk.com/foto

Bir cennet var ama çok çok uzakta.

ontolojik sancilarimin merhemi
Michelangelo'nun last judgement adlı eserinde cehennemdeki işkencelerin pek iç açıcı olmadığını gösterir.

Last judgement ( son yargı) : tanrı merhametin yedi kuralına göre yaşamayanları cezalandıracaktır: sizi lanetliler, şeytan ve melekler için hazırlanmış sonsuz ateşe doğru benden ayrılın.

Bu yargıdaki cehennem her zaman kompozisyonun sağ alıntında bulunur. Çünkü isa'nın solunda olmak zorundadır cehennem. Böylece iyiler onun sevdiği sağ tarafından yükselebilirler. Cehennemin girişi dev bir deniz canavarı olan ve genellikle bir timsah, bir balina veya deniz yılanı şeklini alan livyatan'ın açık çenesi olarak gösterilir. El greco'nun allegory of the holy league ( kutsal fersahın alegorisi) adlı eserde livyatan; cehenneme inişi temsil eder.zenginsozluk.com/foto
bonnie
şu an cami hocasının teravih namazı öncesi anlattığı konu. cami çok yakın. dinliyorum ben de arada. cehennemle korkutmakla olmaz hocam o iş. insan sevecek. korkmayacak. doğruyu yanlışı yaşayarak öğrenecek.
ben inanmıyorum. inana da selam olsun, ne diyim.