cem uzan

mislilac
Miting yapmaya gittiği her şehirde tavuklu pilav-ayran dağıtan siyasetçi, iş adamı, dolandırıcı. Amerika ile arasını iyi tutsaydı halen aktif siyasetin içinde olabilirdi fakat o motorola'yı dolandırmayı seçti.
90'lı yıllarda medya sektörüne önemli yatırımlar yaptı. Bu siyasete girmesinin ön hazırlığı oluyor sanırım. O dönemde gerçekten kısa süreli (66 gün) bir çalışmayla 2002 seçimlerinde genç parti'yle %7,25 oy aldı. Fakat daha sonra akp'nin iktidara gelmesiyle işi iyice zorlaştı. Mal varlıklarına teker teker el koyulan cem uzan zor şartlar altında girdiği 2007 seçimlerin de %3 oy aldı. 2009 yılında ise türkiye'den kaçarak fransa'ya yerleşti. Hala paris'te yaşıyor.
Cem uzan gerçekten basit vaatlerle verdi. Mazot 1 lira olacak gibi. Ve bu halk bu vaatlere inandı. 2015'te tekrar siyasete döneceğinin sinyalini vermişti ama biraz zor görünüyor.
blackandwhitememories
Bir zamanlar star kanalının ve telsim iletişim şirketinin sahibi olan şahıs.

Ülkeye Shakira'yı getirerek de oldukça ilginç günler yaşatmıştır. Aslında bir yazısında bunun gayet normal olduğunu ve neden şaştığınızı merak ediyorum gibi bir laf etmişti. Cidden neden şaşmıştık?

khemri
paris de gününü gün eden bir beyefendi. 700 tane şirketine el konulduğu halde nasıl bir zenginliği varsa versailles da resepsiyonlara falan katılabiliyor.
fiorabella
işadamı ve siyasetçi.
genç parti kurulduğu zaman 14 yaşlarında ergen bebeydim. tahsil hayatım boyunca hiç okulu asmamıştım ki ilk ve son kere cem uzan sayesinde okulu kırıp mitinge gittik. siyaset falan değil, konser dinleyecektik. miting meydanına gelmeden yukarıdan helikopterle kalabalığın üzerinden döndü. hunharca el salladık.
mustafa sandal sahnede, biz en ön safta kopuyorduk".istersen dağlar dağlar yerinden oynar oynar" sonra bize çakın gençler diyerek çak yapa yapa kürsüye çıktı. karizmatik ve yakışıklıydı. dönerlerimizi yemiştik, konseri dinlemiştik. cem uzan'ı alkışlıyor bayrak sallıyorduk. star tv kameramanları etrafı çekiyordu. biz elimizde bayraklarla kameralara gülüyor, el sallıyorduk. akşam star ana haberde uzun uzun görüntüler verildi. babam beni tanıdı. okulu kırıdğımı anladı. zaten ertesi günde okuldan yazı geldi okula gitmediğime dair.
bu da böyle bir anımdır. cem uzan deyince hep bu aklıma gelir.