chp belediyeciliği vs akp belediyeciliği

turuncu gemi
ranta dayalı, anti ekolojik belediyecilikte uzmanlaşmış belediyecilik türleridir. arkadaş, elinde maroluyla pazarcı esnafının terorist ilan edildiğini duydu bu kulaklar. peki neden kimse, belediyelere ''ulannn siz bu pazar yerlerini ucuzdan hangi mafyalara peşkeş çekiyorsunuz da, pazarcı esnafı da kimlere faiş paralar vererek yer bulma telaşında?'' diye sormadıkça biz her şeye müstehakız, demek geçiyor içimden. ama hayır değiliz. mutlaka değişecek bu kirli düzen.
miyesmikcih
bursa'dan örnekle; yıllarca sağcı belediyelerle yönetilen bursa 1960 ihtilalinde vali ve belediye başkanı olarak atanan asker danyal yurdatapan (lale mansur ve şanar yurdatapan'ın babaları) zamanında dürüst bir yönetim sergilemiş, sonrasında sürekli sağcı belediyelerin idaresine girmiş bursa'ya tek çivi çakılmamıştır.
1974 senesinde chp'den mustafa eroğlu belediye başkanı seçilmiş, şimdi çoğunlukla akp seçmeninin müdavimi olduğu besaş ekmek fabrikasını kurmuştur. hani deveye diken insana şeyeden derler ya! aynen doğru. sonra yıllarca 12 eylül faşist darbesi de dahil bursa'ya yine çivi çakılmamıştır.
dsp'nin belediye başkanı erdoğan bilenser dyp ve anap belediye başkanlarının plan tokuşturmak birinin yaptığını diğerinin bozduğu dönemden sonra bursa metrosuna el atmış ve kendi döneminde metroyu fomara'dan küçük sanayiye kadar olan bölümünü faaliyete sokmuştur. her iki sol belediyenin birer dönemde yaptığı işler.
emin olun sağ belediyeler isterseniz isim vereyim tretuar yapma ve bozup yapma ile zaman geçirmiş akp döneminde ise şehir gerçekten ucube bir hal almıştır.
osmangazi'nin göbeğine toki ucubelerinden başka iş yapmamış, iktidar olmalarına rağmen yaprak kıpırdamamıştır. yıldırım'ı ne siz sorun ne ben söyleyeyim.
sol belediye olarak nilüfer'in şehirciliğini artık türkiye öğrendi. sağın elinde yıkıma uğramadan modern şehir varlığını sürdürüyor.
şimdilik.
keskin nisanci
sanırım bu başlıkta chp ve akp denerek solcuları öveyim, sağcıları gömeyim etkinliği düzenleniyor ki bunu artık normal karşılıyorum. her türlü bağnazlığı yapıp birilerine yobaz diyen kişilerden başka bir şey beklemiyorum. bence chp ve akp belediyeciliği gibi bir durum yok. işini layıkıyla yapan başkanlarla, boşuna koltuk işgal eden kişiler var ki şu da açık bu memlekette en kötü belediyecilik hdp'nin başkanlık yaptığı belediyelerde görülüyor.