çiftlik bank

sos
ne olduğu hakkında pek fikrim yok ama iyi bir şey değil. tv'ye reklam vermesi gerçekten hayret verici bir olay. bunun reklamını neye dayanarak kabul ettiler. şimdi bunların reklamını tv'de gören şüphelenmez. çünkü tv'de çıktı sonuçta der. fakat bunların hakkında binbir türlü iddia var. yani çelişki içinde çelişki...

edit: sadece reklamları kendilerinden şüphelenmek için yeterli bence...

edit: nasıl bir ülkedeyiz bilmiyorum. bir taraftan çiftlik bank'ın tv reklamları tv'de oynarken diğer taraftan da bakanlıklar çiftlik bank hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar. saçmalığa bak. madem tv'de neden oynadı bunların reklamları?
icgqhs
bile bile para batırmak deyiminin gerçekleşmesi durumu. ulusal kanal reklamları, sosyal medya reklam çalışmaları ve sonuç: bir sürü para hırsı olan ve sadece kendini zeki olarak gören insanların paralarını kaybetmesi.
evet, helva var.

+o değil de yeni bir olay var adamlar çok para veriyorlar abi.
-nasıl lan?
+bak şimdi, bilgisayarını gece boyu kapatmıyorsun, günlük 10 dolar.
- ovvv çok iyiymiş zaten bilgisayarım gece de açık.
-tamam o zaman, gel kayıt yaptıralım.
+ olur.
- 10bin tl alayım.
+ nasıl ya? neden ki
- kayıt abi, zaten günlük 10 dolar garanti paran var. kısa zamanda toplarsın geri ve fazlası gelecek.

devamı, adam parayı verir kayıt olur 5 gün 10 doları gelir sonrası hüsran ve aynı son.
sipraleks
resmen batmıştır. aslında batalı çok oldu da resmiyet kazanmıştır. ülkenin durumu nedir diye merak ederseniz bu arkadaşların facebook sayfalarındaki yorumları okuyun.
sos
abim de 500 lira kaptırmış. (bkz:swh) aslında 2-3 bin daha yatıracakmış da o gün bir aksilikten ötürü yatıramamış... yahu tamam 500 lira ile insan batmaz. 500 değil 50.000-100.000 yatıran var. (görüyoruz twitter'da isyanlarını) fakat yemlendikçe daha çok yatıracaktı eminim. hayatımda ilk defa fırça çektim kendisine ki kendisi benden 5 yaş büyüktür. insan bana bir danışır yahu!

edit: ulan borç istesem vallaha vermez o 500'ü...
bonnie
amblemi bir sığırdan ibaret yeni nesil soygun düzeni. uzmanlara göre en büyük sebebi sürü psikolojisi. "bunca insan yanılıyor olamaz"

bu vurgunun sahibi şahıs vaktiyle internette "karşındakini çıplak gösteren gözlüğü" pazarlamış. yani sonuç insanlarımız çok cahil. eğitim düzeyi bu sürü psikolojisine karşı gelmeye yetecek düzeyde değil. üstelik yıllardır böyle; banker kastelli, jet fadıl, bi dünya muskacı cinci hacı hoca, pek çok siyasetçi...
avni
şimdi aga eğri oturup doğru konuşalım. kısa yoldan zengin olmak isteyen insanların bolca bulunduğu bir ülkede sürekli olur bu tür şeyler. bu yüzden fazla bir şey demeyeceğim. bilvesile aziz nesin'i anacağım. yanılmamış, böyle giderse asla yanılmayacak da. hırsız elbette haksız ama hırsızlar ülke yönetince böylesi durumlar kaçınılmaz.
ayrıca yeri gelmişken bitcoin konusunda da buradan uyarayım. bir şeyin fiyatı ila nihaye yükselmez. iflah olmaz bir kumarbaz değilseniz uzak durun.
zeitgeist
para kaptıranlardan birinin "bu kadar insanın aptal olamayacağını düşündük" demesi aslında son zaman türkiyesi için güzel bir özet niteliğinde, kitlenin çokluğunun güven temin etme olayı için de birebir örnek hatta. bu kadar insan yanılıyor olamaz düşüncesi aslında çok tehlikeli, sorgulama yetisinden bilerek vazgeçmenin sonuçları çok da naif olmuyor genellikle. bu adama para kaptıranların içerisinde asker-polis de görmek de oldukça ironik, polisi arayıp adın örgütte geçiyor para yatırman gerekiyor demek gibi ajsdflnk
kozmos
eleman güzel tokatlamış, ölene kadar artık sırtı yere gelmez.

yiyin birbirinizi ete para vermeyin, sikin birbirinizi göte para vermeyin.
olacak o kadar
50.000 sığırın toplanıp bir çiftliğe girmesi olayıdır.

Para kaybedenler klasik şark kurnazlığı yapmaya çalışmış lakin bu tür kurnazlıkların sonunun nereye varabileceginden bi' haber insanlar. Evet mehmet aydın'ın dediği gibi bitcoin batar çiftlik bank batmaz.
nalbantyani bezirgan
1 büyük akıllı sığırın 50.000 kişiye girmesi olayıdır.
Adamın yaptığı dolandırmayı geçtim de böyle reklamlarda, yok tesis açılışlarında boy gösterip millete güven verme amaçlı "yarı ünlü" insanların orda bulunması çok ağır bi adilik.
Tamam insanımız da salak hemen kanıyor. Ama yeri geldiğinde sanatçı addedilen o şerefsizler nasıl bi vicdana sahip de kendilerini öyle bir dolandırıcılığa alet ediyorlar.
Millet "aa falanca dizide oynayan falanca da burda. Bak adamlar reklama ne kadar önem veriyor. Onları bile yanına çekmişler" derken adamlar bu insanların yüzüne baka baka yalan söylüyorlar.
Bu pis dolandırıcılık vakası içinde en çok kurulduğum nokta bu oldu.
Ama en nihayetinde başarılı bir iştir ve abartılmaması gerekendir.
Bu ülke banka hortumlamaları da gördü, ülkeyi dolandırıp yurtdışına uzayan siyasiler de gördü, ayakkabı kutularında yapılan yolsuzlukları da gör(me)dü.
indolentexistence
Çiftlik bank reklam sloganları: 'az zamanda çok büyük işler yaptık, muhtaç olduğun kudret şah damarından daha yakındır. ' 'derdin memleketse, duruşun elif gibi dimdik olmalı; lakin önüne engeller koyacaklar, ayağına çelme takacaklar' devam ediyoruz. bu çok iyi tosuncuk demiş ki 'şuan ülkemiz üzerinde oynanan bazı oyunlar var, yurtdışı kaynaklı bazı tehditler alıyoruz, özellikle Londra'dan. Avrupa'nın en büyük süt ve damızlık tesisini kuruyoruz. Bu bazı kesimleri rahatsız ettiği için, bu şekilde haberler çıkıyor.'
Tanımını yapalım: Millileştirmiş. Ülkenin çıkarlarıyla özdeşleştirmiş, ülkenin çıkarlarıyla avrupa'nın çıkarlarını ters yönlere koymuş, nefret edilen kuşak olarak Avrupa'yı betimlemiş sonra da Çiftlik banka karşı çıkan herkesi Türkiye'ye karşı çıkan Avrupalılar kategorisine dahil etmiş.

Hey gidi Tosuncuk....