codeboss

codeboss
başlığım açılmamış ben açayım bari, egolu bir insanmıyım hayır!

efenim codeboss'un anlamı kod patronu demektir.

yetkisi : admin (admin yazdığına bakmayın siz, ondan (yani benden) admin felan olmaz)

işi: yazılım mühendisliği, (sözlük arada sırada kaba bir yazarın tabiriyle siki tutuyorya hani, [açtığı başlığı sildimmi sildim, gene açsa gene silerim], sebep ney diye araştırmayın online listesine bakın bu şahıs sitedeyse yine biryerleri kurcalıyor demektir, elinizi klavyeden hafifçe kaldırın, sigara yakın, sakince bekleyin, 2dk sonra kendiliğinden düzelir, düzelmezseeee işte o zaman hapı yuttuk demektir)

yaşı : 33

şehir : konya [yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :) ]
icgqhs
bunalıma soktuğum çok olmuştur, beni anlamadığı ya da benim onu anlamadığım bayağı noktalar oldu.
fakat, gördüğüm en iyi coder!
efsane sözü ' '.
yaptıkları ve benim gibi bir adama katlandığı için ayrıca teşekkürler.

ha unutmadan, benim kadar iyi kod yazmayı bilmiyor, ama olsun.
mavera
Seri oylamalarım sebebiyle beni evvelden uyaran yazar/coder kişisi.
keşke dövecekmiş gibi bir uyarıda bulunmasaydı. insanlararası iletişimden anlıyorum ben.
fiorabella
kendisine bir özür borcu olduğum yazardır. codebos kelimesini caddebos olarak telafuz ettim. kafama zumzuk. üstelik bu haltı radyo programımda karıştırdım. yooo disleksi hastası değilim. gerçi keşke olsaymışım malum dahilerin hastalığı deniyor.
velhasılı kelam. yaran yanlış okuma hatamdan dolayı kendisinden özür dilerim. tabii kendisi bu hatayı olgunlukla karşıladı kendisine teşekkür ederim.
ulu manitu sözlüğümüzün yazılımcımıza zeval vermesin.
kozmos
güzel insan, tanrının yer yüzündeki kanıtlarından biri, tanrının boş gününe denk gelmiş, first of his name, king of the code world, lord of the codes and protector of the zengin sozluk.
kunduz nerde baba :(
keskin nisanci
(bkz:#58335)

şu entrydeki ifadeleri hiç hoş bulmadığımı belirtmek isterim. insanlar basit gibi görünen şeyleri bilmeyebilirler, daha doğru bir ifadeyle insan ilgi alanına girmeyen birçok basit şeyi bilmez, bir şeyi bilmiyorlar diye insanlara bu üslupla yaklaşılması çok yakışıksız.
siz hepiniz ben tek
Çalıştığım programın yazılımcılarına bir problemden dolayı mail attığımda aynı küfürleri yiyor muyum acaba? diye düşündüren yazar.
Bizim arkadaşlarda arıza kayıtlarına attıkları resimleri dik çekiyorlar, sonra resimler ters çıkıyor diye isyan ediyorlar. Bende program yazılımcıları ile iletişime geçiyorum. Soruyorum bunun bir çözümü var mı ? diye. (Hala bulamadılar)
Ben programı geliştirmelerini sağladığımı düşünürken küfür yiyor muşum haberim yok. :) :)

Edit: Aklıma geldi, benimki program belki geliştirmeye yardımcı olduğum için küfür yemiyor olabilirim. Bu web sitesi filezilla ile ftp ye bağlanıp kod yazmak belkide daha zordur. Yapmadığım iş değil ancak biz hazır yazılmışları kopyala yapıştır yapıyorduk.

zengin sozlugun fakir yazari
haksız yere eleştirildiğini düşündüğüm yazar. evet insanlar basit şeyleri bilmeyebilir ama öğrenmek yerine direk suçu karşısındakine atıp işin içinden sıyrılmamalı. sözlük içinde bir hatayla karşılaştığımızda nasıl ki ne iş yapıyor lan bu ... coderlar diyebiliyorsak onlarda gayet haklı olarak bizim verdiğimiz tepklileri verebilirler yani.
codeboss
(bkz:#58335) nolu girimi düzenledim ve argo tabirleri sildim, espri olsun diye öyle yazmıştım. siz hayatınızda hiç mi sövmediniz?

doğrusu şu : telefonla fotoğraf çekiyorsanız telefonu dik tutmayacaksınız, yan tutacaksınız,
dik konumda çektiğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza yükleyin yamuk görüntülendiğini deneyimleyeceksiniz.
sos
(bkz:#67967)
aklı sıra bana bu entry ile gönderme yapıyor. egosu tavan yapmış birisi muhtemelen. çoğu entry'inde bu ağır egosunu görebilirsiniz. gerçek hayatta karşıma çıksalar itinayla kaşırım bu tipleri.

edit: tanım: kodu bozuk ona buna sataşan bir yazar.