çomar demenin verdiği haz

turuncu gemi
bu tabiri yanımda kullanan solcu arkadaşlarımla yıllarca kavga ettim. halkımızın gerekli bilinci görütüremediğimiz kesimleri konusunda öz eleştiri vereceğimize, onları çirkin tabirlerle nitelemenin yanlışlarını anlattım ve sorgulattım.

şimdi her şeyi bir yana bırakıp, dört ayaklı dostlarımdan da özür dileyerek bağırıyorum 'çomaarrr!!!''
miyesmikcih
kızma turuncu arkadaş, çomar gayet yerinde bir söylem. sahibine sıkı sıkı bağlı köpek yani. kangaldan da güçlü anadolu çoban köpeği. diğer adı da akbaş.
akbaş daha keskin çağrışım yapacağı için çomar iyidir. sahibine düşkün.
keskin nisanci
bahsi geçen kişiler gerçek manada biat kültürüne sıkı sıkıya bağlılar ama yine de insan kendine duyduğu saygıdan dolayı kimseyi etiketlememeli ve sırf muhalif diye yazıları beş para etmeyen yılmaz özdil'in kitabı karaborsada 1 milyon tl'ye alıcı buluyorsa kim çomar kim bağnaz tekrar sorgulamak gerekiyor.
bonnie
çomarı siyasi düşünce türlerine göre mi tarzına göre mi desem ayırmaya kalkanlar olmuş. birini çomarlaştırırken birini çaktırmadan yüceltmeye çalışmak cidden olmamış. çomar nedir? sanıyorum bir düşüncenin arkasından körü körüne giden insandır. yani körü körüne cahil olmaktır. birinin çomarının diğerinin çomarından ne kadar cahil olduğunu anlamsız ve manasız şekilde, ilme ve bilime dayanmadan eleştirmesi maalesef ki çomarlığın dik alasıdır.