cumhurbaşkanının fazıl say konserine katılması

bonnie
18 ocak 2019 tarihi itibarıyla gerçekleşmiştir. fazıl say' ın davetiyle truva sonatı konserine katılan erdoğan da onu külliyedeki opera salonuna konser için davet etmiş.

gerçekten istisnai bir gece olmuş.
miyesmikcih
akp'li cumhurbaşkanına kendi ifadesiyle faşizm uygulanmış.
davet fazıl say'dan mı gelmiş, yoksa akp'li cumhurbaşkanı mı talep etmiş?
anladığım kadarıyla ilk davet sayın fazıl say'dan gelmiş, sayın akp'li cumhurbaşkanı bu faşist baskıya (!) boyun eğmiştir.
fazıl say da akp'li cumhurbaşkanının davetini kabul ederek ne kadar ilkeli ve karalı (!) hatta atatürkçü bir sanatçı olduğunu göstermiş.
truva konserinde genco erkal var mıydı? bilmiyorum. ancak saraydaki konserinde mutlaka nazım hikmet orotoryasını çalmalı ve tabi ki genco erkal ve deniz türkali de olmalı.
ilkeyi ve faşizmi o zaman göreceğiz.
rene
Valla en son Fazıl Say gibi bir değerin konserleri falan iptal oluyordu muhalif diye. Koskoca sanat insanını mecbur bıraktılar diye okuyorum ben bu durumu. iyi niyetle çağırmıştır bilemem ama türkiye'de konser işi bitecekti en son neredeyse instagram dan takip ediyordum sızlanıyordu hep. Al yeteneğini sanatını git bir avrupa veya abd ülkesine bak keyfine dimi. Yok old school muhalif bir abimiz olduğu için illa kalacak buralarda. Neyse bundan sonra en azından organizasyonlarına çelme takmazlar.
turuncu gemi
umarım halkımız bu vaka üzerinden, hiç bir küçük burjuva aydınına güvenilmeyeceğini anlamıştır. fakat tarihin başka hiç bir döneminde bizim ülkemizdeki kadar hoyratça, krala yaslanmanın bu kadar aymazlığını yaşayan bir burjuva sınıfı okuduğumu hatırlamıyorum.

şimdi ülkemizin burjuva karakteri diye söze devam etmek isterdim fakat, türkiye burjuvazisinde hiç bir karakter göremediğim için tahlil de yapamayacağım. karaktersizliğin tahlili ise gün gibi ortadadır.