delri

fiorabella
2.nesil yazar. kendisi başlıklarımdan rahatsız olmuş. sayın yazar ne ara tüm başlıklara bakar oldunuz? engelle butonunu kullanınız. aslında tarzım olmayan kişilerle polemiğe girmek adetim değildir lakin gel gelelim size başlık beğendiremedik ya, şöyle bir durum var. ben istediğim başlığı acabilirim hoşuna giden okur, hoşuna gitmeyen okumaz doğru mudur? siz başlık açarsınız hoşuma giderse okurum hoşuma gitmezse okumam. burası özgür bir platform canım isterse siyaset başlığı açarım, canım isterse şiir başlığı açarım. diğer yazarlar gibi her konuda başlık açma özgürlüğümüz var. sizinde okumama özgürlüğünüz var.
sizi rahatsız eden başlıklar değil siyasi fikirler ise bunu nikaltında değil başlıklarda tartışın.

azrailin regl donemi
mesajla kendisine iletecektim ama herkes bilsin diye buraya yazma gereği duydum..

arkadaşlar. kim olursanız olun. bilin ki siyasi başlık vb. güncel olaylar sözlüklerde açılmak zorundadır. tartışma ortamı yaratılmalı ki fikir alışverişi ve bilgi zenginliği sağlansın. en sıradan haber siteleri bile yolda yürürken ölen insanları haber yaparken interaktif sözlüklerde nasıl olur da siyasi başlıklar revaçta olmasın?

siyasi başlık açılır, herkes fanatik bir şekilde bile olsa siyasi görüşünü kendi açısından haklı bir şekilde savunur. bundan da daha doğal hiç bir şey yoktur. mesela benim görüşüme aykırı bu sözlükte birkaç kişi var. karşı çıkabilir miyim? hakaret etme hakkım var mı? peki o hakaret ediyor mu? hayır. tatlı sert bir yolla görüşünü ufak laf sokmalarla ifade ediyor. bundan daha medeni ve zekice bir tartışma şekli de olamaz.


ha olur da bir görüşe, ideolojiye, dine, cinsiyete hakları çiğnenecek şekilde başlık açılırsa ve entry girilirse elbette karşı çıkarız. bu gibi durumlarda işlem yapmayan yönetimin de karşısına dikiliriz.

bu böyle biline dostlar. sağlık ve selametle.

tanım: yeni gelmiş ve ailemize dahil olmuş 2. nesil yazar.
bonnie
zengin sözlüğü ülke gündeminden uzak sanıp hayal kırıklığına uğradığını düşündüğüm yazar. "ne müreffeh, ne sakin, ne kaliteli yazarlı, ne güzel içerikli bir sözlük..." derken müreffeh, sakin, kaliteli, ve hep sanattan, bilgiden, bilimden konuşulan bir ülkede yaşadığımızı hayal etmesi çok hoşuma gitti.

üzgünüm ki "avamî popüler kültür başlıkları " bu ülkenin gündemidir ve biz uzayda değiliz.