demirtaş'ın siyasette çizdiği çizgiyi beğeniyorum

keskin nisanci
daha dün mazbatasını alan ekrem imamoğlu'na ait beyanat.

yani sormak istiyorum bu beyanata ne gerek vardı. kuruluş amacı terör örgütü pkkya hizmet olan bir partinin eski başkanı, aponun heykelini dikeceğiz diyen birinin siyasi çizgisini beğenmek nedir? evet seçimi kazanmasında hdplilerin de oyları etkili olmuştur ona bir şey demem ama çıkıp bu açıklamayı yapmasını yersiz buldum ki bu açıklama akp cenahının eline koz vermekten başka bir halta da yaramaz.
turuncu gemi
iki gözümün çiçeği eko başkanımın, yetmez ama gerçekten çok mutlu oldum şeklinde karşıladığım açıklamasıdır. bir gün bir chp'li lider için ''iki gözümün çiçeği'' türünden bir nitelemeyi ancak namlu zoruyla yaparım diye düşünürdüm oysa. şimdi klavyemden istemsiz döküldü. eko başkan, günü gelip halkın oyuyla seçilen siyasetçilerin (chp'li siyasetçiler de dahil) hapse atılmasındaki partisinin özeleştirisini de verirse tam süper olacak. fakat henüz erkendir.

şimdi söyleyeceklerim kesinlikle eko başkanın saygın şahsiyetiyle ilgili değildir. yahut, artık tabanda dindarların da kurtuluşunun demokrat sekülerlerin birliğiyle olacağının gerçekliğine varmış kardeşlerime de değil.
sözüm tamamen, 25 yıl sonra büyükşehirlerde oy verdikleri parti seçildiğinde, makak maymunu dansları yapıp da, bunda selo başkanın katkısını görmeyenler de.
asla böyle sığ bir tartışmanın içine girmek istemem fakat birisi çıksın desin ki, selo'nun çağrısı olmasa, istanbul, ankara, antalya ve mersin gibi şehirler akp'nin elinden alınabilirdi, bildiğim her şeyi unutur ve ona biat ederim. var mı bunu diyebilen bir babayiğit?

bir de neymiş, akp'nin ağzına laf vermişmiş. eyyy alahhım!!. sen bu kafayla gidersen değil 25 sene, 85 sene daha akp yönetse seni müstehaktır.