depremin önüne geçen düşük profilli derbi

miyesmikcih
kahrolun ulan gerzekler!
topunuz başınızda patlasın yavşaklar.
bir yanda savaş hali, diğer yanda ekonomik kriz, işsizlik, pahalılık, fikrini söyledin diye zulüm. dahası beşik gibi zangır zangır sallanan istanbul ve ülke.
bunların hiç biri futbol fanatiği çomarların umrunda değil. varsa yoksa galatasaray fenerbahçe.
sarayınız yıkılsın, feneriniz sönsün şoparlar top için arkadaşını gözünü kırpmadan öldüren ve öldürülen ocaklarına ateş düşüren zavallılar.
Rab kahretsin ali koç, kahretsin mustafa cengiz efendi. demeclerinizle ortalığı ateşe veren katiller.
ömründe babalarının dedelerinin ülkeyi sömürerek beslenmiş, bir çivi çakmamış gerzek ali koç. ve işi gücü yokmuş gibi topçuluk işine soyunan cengiz. ne bekliyorsunuz bu top işinden?

zeytinburnunda iki genç dalarmış, konu galatasaray ve fenerbahçe.
maç bitmiş tartisma bitmemiş, ertesi güne sarkmış. hangi kulüp taraftari bilinmez koymuş beline silahi bir diğerinin evini basmış dışarı çağırmış.
evden çıkan holigan beline bıçağı koymuş, demek ki başına gelecekleri biliyor.
aşağı inmiş, inmesiyle mermi yağmuruna tutulmuş.yara almamış, belli ki korkutmak için silahla gelmiş. mermilerden kurtulan şahıs bıçak darbeleri ile silahlı saldırganı doğramış.
işin hukuki boyutlarına girmeden, hangi takımın taraftarı olduğuna bakmadan görüşümü açıklayacak olursam ali koç ve mustafa cengiz ile birlikte boktan spor yorumcuları suçlu diyorum.
erman toroğlu, rıdvan dilmen, ışsiz kaya çilingiroğlu, dr.ahmet çakar gibi boktan yorumcuların bu ölümde payı büyük diyorum.