devlet bahçeli

helalboi
milliyetçi hareketin sırtında bir kamburdur.

her koltuk sevdalısı gibi kendisinin karşısına çıkması muhtemel rakiplerini bitirmek için elinden geleni yapan, partide herhangi bir vizyon bırakmayan, terörden beslenen onun dışında hiçbir faaliyeti bulunmayan bir garip adam. Mhpli değilim ve dışarıdan seyreden bir vatandaş olarak bu partinin böyle bir lideri haketmediğini düşünüyorum, sinan ogan, meral akşener gözümde daha bir değerli
diko
hükümete yakınlığıyla bilinen zat. şaka gibi. tarihe iktidarı destekleyen muhalefet lideri olarak geçen siyasi figür.
sipraleks
temsil ettiği siyasi partiye karşıt olsam da temeli ve tarihi olan bir partiyi bitirmiş kişidir. televizyonda görünce bile insan kanalı değiştiriyor. ne için bunları yaptı, değer miydi zaman gösterecek.
avni
karizmatik bir lider olmayabilir ancak çok zeki bir insan olduğuna inanıyorum. son bir aydır yaptıklarından yola çıkarak muhalif olarak yapamadığını iktidarı içten bitirme planı uyguladığına kanaat getirdim. o kadar zekice bir taktikle bir plan uyguluyor ki hem takdire şayan zekasının hem de memleket sevdalısı olduğunun kanıtı.
öncelikle muhalefetten ziyade iktidarı avladı erken seçim çıkışıyla. iktidar ilk kez bir seçimi erkene almak zorunda kaldı. meral akşener ve iyi partinin önünü kesmek için yaptığı her şey, söylediği her söz meral akşener'e ve iyi partiye artı yazıyor. adalet ve kalkınma partisinin 15 yıllık iktidarının sırrına o kadar vakıf olmuş ki aynısından meral akşener ve iyi parti yararlanıyor. anadolu insanı mazlumun ve mağdurun yanında olmayı görev addeder.
1 günde 130.000 imza olmuş. bakalım toplamda ne kadar fetöcü varmış bu ülkede
ulduz
Giriştiği ittifak ile var olan parti tabanını da sonuna kadar eritmiştir. Ölene kadar koltuktasın tamam. Ama ölene kader ittifak yapamazsın. İttifakı kurduğun parti mendil gibi senin partini bir kenara attığında baraj altı kalacaksın.
hunyadi
24 haziran 2018 genel seçimlerinin kazananıdır. Meclisteki Milliyetçi sandalyeleri arttırmıştır ve bunu akp'den oy alarak yapmıştır.

Ayrıca ülkede milliyetçi seçmen topluluğunun aslında 13 puandan çok daha fazla olduğunu da göstermiştir.

Bundan sonra partisi ve kendisi mecliste kritik rol oynayacak. En son akpli milletvekillerine “ayağınızı denk alın, adam olun” diye bağırıyordu bakalım cumhur ittifakında neler olacak.
miyesmikcih
hazret, 31 mart yerel seçimlerinde mhp'nin aldığı oy % 18.8 buyurmuşlardır. yine acayip matematik hesapları yapmış anlaşılan. ebcet desen ebcet değil. anlayan beri gelsin.
ysk'nın açıklamasına göre mhp oyların % 7.3, iyi partinin % 7.4 chp'nin % 30, akp oyları % 44.
mhp'nin oylarının % 18.8 - %7.3 = % 11.5'i nerde?
akp'de ise akp'nin oyları % 33.5 mu?
fosil iyice bokunu çıkardı siyasetin.
turuncu gemi
türkiye siyasetinin en zeki figürlerinden biri olduğunu defalarca ispatlamış arkadaştır. yaşamış en çok oturup rakı içmek istediğim insanlardandır. muhtemelen rakı sofrasından sonra beni cellatlara boğduracaktır ama olsun mahsuru yoktur.

herkesin malumudur ki en son uzun boylu sevgi insanımız kendisini evinde ziyarete gitmişti. az önce t 24'de okuduğum habere göre gazetecilerin ''görüşmede masaya hangi konular yatırıldı?'' sorusunu ''evde masa yoktu aq!! diye cevaplamış. ''aq'' yi demece ben eklesem de hareketin liderinin bunu içinden söylediğine yürekten inanıyorum.

hastayım sana devlet baba.
turuncu gemi
ben babamın ölümüne sebep olan kişiyi bile affetmiş bir insanım. özellikle yaşlılara karşı büyük zaafım vardır. çalıştığım hastanede bir sürü günahkar yaşlı mahkumla muhattap oluyorum. korkunç suçlar işlemişler. ama hepsi benim gözümde zavallı hasta ihtiyarlara dönüşüyorlar.

fakat bu devlet'in bugünkü çökmüş halini görünce hiç bir şefkat geçmedi geçemedi içimden. bu halimle övünmüyorum. hatta utancımı anlatıyorum. özeleştirimi veriyorum.

bu devlet'in faşist denebilecek politikalarıyla falan ilgisi yok kendisine karşı şefkatsizliğimin. milleti deve yüküyle soyanlara milli masallar ve soslarla sahip çıkmasını midem kaldırmıyor.
çocukluk yerli malı haftalarının milli gururuydu tarımda kendi kendimize yetebilmemiz. tarımda bile her şey dışarıdan dolarla artık. bu anti milli politikalar içinde milleti milli yalanlarla avutan kişidir bu devlet.