didem soydan

manonfilpatya
Hikayesi kariyer günleri için idealdir. Çünkü model olmayı kafasına koyup, tezgahtar olarak çalıştığı mağazaya gelen ünlü bir modacıya kendini göstererek bu yola adım atmıştır.
Göçmen bir ailenin çocuğu olduğundan 'Türk kızı' vizyonuna uzak, sarı saçlı mavi gözlü bir hatundur.
Alışılan Türk mankenlerine çok ters, kemikli ve erkeksi bir fiziği olduğundan, yabancı markalar Türkiye'de en fazla Soydan'ı tercih etmektedir. Puma markasının ilk Türk yüzü olup, son bir yıldır bu işe arkadaşı Umut Eker ve Neslihan Atagül'ü de dahil etmiştir.
(bkz:puma fenty holeacademie)
Didem Soydan için en ilginç denilecek bilgi ise, 176 cm'lik boyuyla 36 numara olan ayaklarıdır.
ontolojik sancilarimin merhemi
didem soydan bir sözlük yazarı olsaydı muhtemelen; “ x yazar bana penisinin fotosunu” attı diyerek geçmişte yaygara koparan kadın yazarların birer kopyası olarak varlık gösterirdi. Modernizmin göbeğinde doğmuş olsaydı yara bere içinde, sarışınlığının verdiği cesaretle; “ x her tarafımı emerek morarttı ama memnunun” diyerek varoluşsal bir boşluk yaratabilirdi. Cool görünme algısı başıboş asi bir prototipin üstünde zıplamaktan ibaret. çok şükür hepimiz modernitenin ötesinden geldiğimiz için sokakta çalım satarak yürüyen; gerici ve hiç cool olmayan sert çocuk tavırlarına hep birlikte “ sana ne kadının big dick'inden ruh hastası. Story röntgencisi” diyebiliyoruz. Ülkenin cool, elit, aykırı algısı da kendisi gibi boktan.