dilek özçelik

bir istanbul trajedisi
2013 yılında yakalandığı kanser hastalığının tedavisi için gereken ilaçların temin edilemediğini dile getirmek için dönemin çevre ve şehircilik bakanındanyardım isteyen ve bir kez daha insanlık konusunda hayal kırıklığına uğrayan genç kız. bugün hayatını kaybetmiş.
amp/s/www.cnnturk.com/amp/turkiye/kanser-hastasi-dilek-ozcelik-hayatini-kaybetti
kendisini şu videodan hatırlayabilirsiniz.
kozmos
Kızın eline para tutuşturup “onları kendin al, sen şu parayı al da, başka ne yapacağım?” Diyen insan bir bakan.

“görüyorum ki çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda”

İStifa kültürünün olmadığı türkiye'de yaşanmış bir olayın başrolündeki müteveffa insandır.

Bizim de ne şansımız varmış lan böyle? Milyarlarca yıllık evrende sen gel malum insanlarla aynı dönemde yaşa. Olacak iş değil amk.
bonnie
belli ki şahsa değil makama iletmek istedikleri varmış. ortada bir sorun var ve bu sorun üç beş kuruşla değil, makamlar aracılığıyla yani devlet eliyle çözülmesi gereken bir sorun.

makamlar gelip geçicidir elbette ama o makamlara da gerçekten işinin ehli insanlar oturmalı. çünkü diğer türlüsü her dakika bir kayıptır.

onurlu duruşuyla yaşamış dilek. ne mutlu ona. bu gece bir öküz oturdu içime. üzüldüm çok.
indim derelerine
Gece gece çok üzüldüm be arkadaş. Allah böyle takdir etmiş elden birşey gelmez.
Gel gelelim ölüm Allah'tan şüphesiz ama vicdan da insanda var.
Gencecik bir kız şifa istiyor , hayatta kalmak istiyorken ona kameraların önünde dilenci muamelesi yapanlara yazıklar olsun. Mekanın cennet olsun kardeşim , zalimler için ise elbet cehennem de vardır.
avni
bir şekilde medyada yer bulmuş insan. adını, sanını duyduğumuz için ah vah ettiğimiz bir insan eyvallah. ya medyada adı sanı duyulmadan hergün açlık ve susuzluktan ölen onbinlerce insan. gerçekten iki yüzlü değil binlerce yüzlüyüz. hakkaten ve hasseten insan denen yaratık yüzsüz bir mahluk.
atlantis
mekanı cennet olsun dediğim güzel insan. dileğim; gösterdiği davranışın hiç bir zaman unutulmaması. o gün birilerine çok büyük ders verdi. ama muhatabın o dersi anlayacak kapasitesi yoktu, o ayrı.

ruhun şad olsun.
miyesmikcih
ben dilenci değilim.
hastalığının getirdiği sorunları bakan erdoğan bayraktar'a anlatmak isterken bakanın dikkat et düşürme, burada çok para var diyerek eline para tutuşturduğu ve ardından yetişip ben dilenci değilim diyen dilek özçelik daha fazla direnmeyip kansere yenik düşmüş. ruhu şad olsun, yıldızlar yoldaşın.
umarım bayraktar' ın yüreği soğumuştur.
sakın kanseri hafife alma, dalga da geçme. ben kurtuldum diyenlere bakma, yatakta ölümü bekleyenlere dikkat çek.