diyarbakır van ve mardin'e kayyum atanması

turuncu gemi
kürt halkına 80 senedir etmedikleri kötülüğü bırakmadılar. şimdi yine bir kez daha siyasi iradelerini gasp etmişler hiç bir şey olmaz. halklarımız dayanışma içinde bunun içinden de alnının akıyla çıkar.

hdp siyasi geleneği ise kürt halkını bile aşan bir mekanizmadır. binlerce siyasetçisi, üzerlerinde bir çakı bulunmamasına rağmen maphustur. bugüne kadar hdp/dbp belediye başkanlarının teröre maddi kaynak aktardığına dair binlerce manşet görseniz de bu hususta tek bir iddeaname bile yoktur.

hdp'ye bu zulümle umudu yok edemezsiniz. aynı adana'da sıcağa sinirlenip güneşe ateş eden dayılar kadar komik duruma düşmekteler. 10 yıl önce yüzde 5 alan parti bugün yüzde 14 oy almakta.
hdp umuttur. hdp varsa umut var.

son dönemde bahsi geçen hdp li belediye başkanları kayyımların trilyonluk çerez faturalarını ödemeye fırsat bulamamıştı. ne ara teröre yardım ettiler ki.
yani akp 2 sene önce yine aynı pilavı yedi ama hal ohal değil. o zamanlar bağzı muhalifler bile bu yöntemi terörle mücadele sanıp yiyorlardı. bugün ise bir çok akp li bile yemiyor bunu.

evladı kerbalayız. ayıptır, zulümdür, cinayettir.