dört hatuna birden yazan erkek

avni
yazıldığı dört değil on dört hatunu fırıldak gibi çevirenleri ayniyle vaki. fırıldak olanların kabahati yok elbette. gücün, paranın ve o gücü, parayı zorunlu kılan koşulların suç. hoş bir durum değil lakin adamlığın geçer akçe olduğu zamanlar eskide kalmış. eski derken eskici değilim hakiki eskiyim.
kozmos
gayet mantıklı davranan erkektir. oturduğu yerden ''adamlık'' kavramına kafasına göre mana biçmesi kolay. istekler çok tabii.

ayrıca ''adamlık'' kavramına da yüklenen anlamların ne kadar güldürebileceğini göstermiş başlıktır aynı zamanda. bu konu yıllardır konuşuluyor. yahu etmeyin eylemeyin, kaç kere yazıldı, çizildi, seminerleri falan bile verildi artık anlayın, ''sperm ucuz, yumurta pahalı'' ne yiyor, ne içiyorsunuz be çocuğum. beyne yeterince gitmiyor mu oksijen denen meret?

tek eşlilik erkeklerin doğasında yok. yok ulan işte, niye yok, nasıl olmaz püü kalıbına diyecek yurdum kezbanına diyecek sözüm hiç yok, ama erkek ırkı milyonlarca yıllık evrimsel süreçte tek bir kadına bağlı kalamamıştır. erkek nasıl böyle ise kadın tam tersidir. hipergamiktir. bunun da tabi bir arka planı, bilimsel ve sosyolojik temellendirmeleri, açıklamaları var ama lütfedip okunacağını bilsem atardım, isteyen ulaşsın bana.